Trwa ładowanie...
d1uaao0

"Obywatel" Stuhra - zobacz plakat

Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
"Obywatel" Stuhra - zobacz plakat
(Studio Munka-SFP)
d1uaao0

"Selfie" *Macieja i Jerzego Stuhrów wykonane podczas pracy nad zwiastunem komedii "Obywatel" rozchodzi się w sieci w zawrotnym tempie. Tymczasem dwaj wybitni aktorzy postanowili zrobić sobie przerwę od „dzióbków” i… przysiąść na ławeczce, czerwono-białej rzecz jasna. Stonowani, niby poważni, a jednak z autoironicznym uśmiechem na ustach spoglądają na widza z dystans – tak prezentują się na najnowszym plakacie, który właśnie trafił do sieci.*

Maciej Stuhr, którego postać nasuwa skojarzenia z Forrestem Gumpem mówi, że do pracy nad filmem "Obywatel" przekonała go chęć dobrej zabawy. „Po serii filmów, w których chciałem udowodnić, że mogę zagrać coś poważniejszego, znowu naszła mnie ochota na jakieś wygłupy. Może nie bez sensu, ale z lekkim sensem, tak żeby ludziom sprawić radość.” – mówi – „Na planie ‘Obywatela’ było często dość wesoło. Każda z przedstawianych w filmie historii, nawet jeśli jest gorzka w swej wymowie, to jednak jest oprawiona – jak to zwykle w filmach mojego taty – sosem komediowym, przyjaznym, ‘uśmiechającym się’”.

Słowa Macieja potwierdza Jerzy Stuhr: „Ten film przypomina gorzką czekoladę. Nieprzesłodzoną słodycz, z nutką goryczy, ale jednak wciąż mieszcząca się w kategorii deseru”.

d1uaao0

Bohaterem filmu „Obywatel” jest Jan Bratek. Gdziekolwiek się nie pojawi, ściąga na siebie lawinę niespodziewanych zdarzeń. Niczym Forrest Gump, Bratek bierze udział w najważniejszych wydarzeniach swojej epoki. Ma wielkie szczęście, a może raczej… pecha, że zawsze znajduje się w miejscach, gdzie historia akurat zmienia swój bieg. Los miota nim zarówno w czasach komuny, jak i w nowoczesnej, demokratycznej Polsce doprowadzając do zabawnych wpadek.

Jana Bratka, który przez całe życie stara się jedynie być sobą, zagrali ojciec i syn –Jerzy i Maciej Stuhrowie. W komedii zobaczymy także m.in. Sonię Bohosiewicz, Magdalenę Boczarską, Violę Arlak, Ireneusza Czopa, Piotra Głowackiego i Janusza Gajosa. Autorem zdjęć jest nominowany do Oscara oraz wielokrotnie nagradzany wybitny operator Paweł Edelman. Po raz pierwszy „Obywatela” będzie można obejrzeć na Festiwalu Filmowym w Gdyni, gdzie powalczy o główną nagrodę - Złote Lwy.

"Obywatel" w kinach od 7 listopada**

d1uaao0

Podziel się opinią

Share
d1uaao0
d1uaao0