Trwa ładowanie...

Olga Tokarczuk i Agnieszka Holland zrobią razem film? Reżyserka potwierdza

Podczas wręczenia Literackiej Nagrody Nobla Oldze Tokarczuk nie tylko towarzyszyła rodzina, ale także przyjaciółka, Agnieszka Holland. Reżyserka potwierdziła, że planują razem zrobić film na podstawie oryginalnego scenariusza noblistki.

Olga Tokarczuk i Agnieszka Holland zrobią razem film? Reżyserka potwierdzaŹródło: Materiały prasowe
d3ks2o9
d3ks2o9

Emocje po gali wręczenia Nagrody Nobla jeszcze nie opadły. Wzruszona Olga Tokarczuk podczas uroczystości wystąpiła przed Akademią. Jej przemówienie w trakcie kolacji znów wywołało zachwyt, tak samo jak podczas konferencji. Tym razem noblistka zwróciła uwagę na wszystkie kobiety, które otrzymały Nobla w dziedzinie literatury.

Poza mężem, synem i jego narzeczoną Oldze Tokarczuk w podróży do Sztokholmu towarzyszyła Agnieszka Holland, która jest bliską przyjaciółką noblistki. Obie panie współpracowały razem na planie film "Pokot" – scenariusz był oparty na książce Tokarczuk "Prowadź swój pług przez kości umarłych". Dramat zdobył nagrodę Srebrnego Niedźwiedzia na festiwalu w Berlinie.

Okazuje się, że współpraca między Olgą Tokarczuk a Agnieszką Holland będzie miała dalszy ciąg. W rozmowie z "Gazetą Wyborczą" reżyserka powiedziała bowiem:

d3ks2o9

- Chyba jest czas na napisanie przez Olgę oryginalnego scenariusza. To może być ciekawe wyzwanie – wyznała Holland.

Przyznała również, jak wyglądała praca nad "Pokotem":

- Dwa lata zabrało nam konstruowanie scenariusza, pracowałyśmy u mnie w Bretanii. Powstało osiemnaście wersji roboczych scenariusza. I tak nas scaliła i praca, i przyjaźń. Choć czasem kłóciłyśmy się strasznie, ale głównie o politykę, do późnych godzin nocnych, do zbliżenia poglądów.

Trzymamy zatem kciuki za plany filmowe Olgi Tokarczuk i Agnieszki Holland. Po seansie "Pokotu" możemy spodziewać się produkcji na wskroś metafizycznej.

d3ks2o9
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3ks2o9