Trwa ładowanie...
maciej stuhr
08-03-2016 11:33

Orły 2016: Maciej Stuhr rozbawił publikę politycznymi żartami [WIDEO]

Share
Orły 2016: Maciej Stuhr rozbawił publikę politycznymi żartami [WIDEO]Źródło: EastNews
d2z26fh

Wczoraj poznaliśmy zwycięzców Polskich Nagród Filmowych Orły 2016, które w tym roku potwierdziły swoją dojrzałość. 18. edycja nagród, nazywanych "polskimi Oscarami", została uświetniona podczas uroczystej gali, prowadzonej przez komika Michała Sufina, który zadebiutował w roli konferansjera. Szczególną uwagę przykuł jednak występ Macieja Stuhra, który przed wyczytaniem zwyciężczyni w kategorii najlepsza aktorka drugoplanowa pozwolił sobie na serię politycznych żartów. I choć jego "najlepsza aktorka drugiego sortu" czy "tu polew" wzbudziły śmiech widowni, to raczej można przypuszczać, że to ostatnia gala transmitowana w TVP, na jakiej wystąpił młody Stuhr.

- Przyszedłem dziś do państwa, by ogłosić najlepszą aktorkę drugiego sortu – zaczął Stuhr. Publika wybuchnęła śmiechem, po czym aktor kontynuował pełne politycznych aluzji przemówienie. Maciej Stuhr żartował, że „aktorzy drugiego planu to nie jest armia artystów wyklętych” i że aktor drugiego planu to nie jest ktoś, kto „się wałęsa w tle”. W swoim wystąpieniu nawiązał również do niedawnego wypadku prezydenta Andrzeja Dudy i katastrofy smoleńskiej, mówiąc, że „miało być poważnie, a państwo macie tu polew”.

Największą zwyciężczynią tegorocznych Orłów okazała się Małgorzata Szumowska, której film „Body/Ciało” zebrał cztery nagrody: dla najlepszego filmu, reżyserię oraz za najlepszą rolę kobiecą dla Mai Ostaszewskiej i męską dla Janusz Gajosa. Oprócz tego wyróżnienia aktor odebrał również Orła za Osiągnięcia Życia.

W tym roku po raz pierwszy o jednym z wyróżnień zadecydowali internauci WP.PL, którzy głosowali w plebiscycie na Nagrodę użytkowników portalu Wirtualna Polska dla najlepszego filmu. W tej kategorii zwyciężyła Kinga Dębska filmem "Moje córki krowy". Pełną listę zwycięzców można znaleźć tutaj.

d2z26fh

Polskie Nagrody Filmowe Orły, doroczne nagrody Polskiej Akademii Filmowej, odpowiednik francuskich Cezarów, są przyznawane od 1999 roku. Członkowie Akademii głosują w kategoriach m.in. Najlepszy Film, Najlepsze Role Aktorskie, Najlepszy Film Europejski, a także proponują Laureata Nagrody za Osiągnięcia Życia. W pozostałych kategoriach głosują wyłącznie specjaliści danej branży. Zarówno przy nominacjach, jak też przy ogłoszeniu laureatów Orłów, nazwiska wyróżnionych i nagrodzonych twórców są tajne do momentu oficjalnego, publicznego otwarcia kopert z wynikami.

d2z26fh
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2z26fh
d2z26fh