Trwa ładowanie...
10-08-2006 12:13

'Palimpsest' premierowo w Europie

Share
'Palimpsest' premierowo w Europie
d9rnimt

Europejska premiera thrillera „Palimpsest”,najnowszej produkcji twórcy „Symetrii”Konrada Niewolskiego, odbędzie się 14 sierpnia na Międzynarodowym Festiwalu Filmowym w Edynburgu – poinformował Polski Instytut Sztuki Filmowej.

Festiwal rozpocznie się 14 sierpnia i potrwa do 27. Film Niewolskiegostanie do walki o nagrodę publiczności festiwalu.

Europejska premiera wyprzedzi ogólnopolską o cztery dni – na ekranach polskich kin „Palimpsest” będzie można oglądać od 18 sierpnia.

d9rnimt

Autorem scenariusza jest Igor Brejdygant. Film opowiada historię inspektora policji, człowieka na krawędzi choroby psychicznej, który usiłuje rozwikłać skomplikowaną historię kryminalną. W roli głównej w „Palimpseście”wystąpił Andrzej Chyra; partnerują mu m.in. Robert Gonera i Magdalena Cielecka.

Tytułowy „palimpsest” to – z greckiego – rękopis pisany na pergaminie, z którego starto poprzedni tekst. Mniej oficjalnie palimpsest oznacza po prostu – jak podkreśla reżyser filmu – amnezję alkoholową.

W kwietniu tego roku „Palimpsest” doceniony został na Międzynarodowym Festiwalu Filmowym River Run w Kalifornii, gdzie otrzymał nagrodę za wybitne osiągnięcia techniczne.

Reżyser filmu Konrad Niewolski nie ma wykształcenia filmowego – ukończył administrację i stosunki międzynarodowe. Oprócz filmu, jego drugą pasją jest sport – jest instruktorem oraz międzynarodowym sędzią snowboardu.

Zadebiutował w 2002 r. niezależnym filmem „D.I.L.”, był jego reżyserem, scenarzystą i producentem. Głośno o Niewolskimzrobiło się po premierze drugiego filmu – „Symetrii”z kreacjami Arkadiusza Detmera i Borysa Szyca. Film zdobył wiele nagród – w tym w 2003 r. nagrodę dziennikarzy na Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni.

d9rnimt
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d9rnimt
d9rnimt