Trwa ładowanie...
d2unute

''Pan'': Hugh Jackman zamiast Javiera Bardema

Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
''Pan'': Hugh Jackman zamiast Javiera Bardema
d2unute

Studio Warner Bros. zaproponowało *Hugh Jackmanowi rolę pirata Czarnobrodego w nowej ekranizacji przygód Piotrusia Pana - "Pan".*

Pierwotnie w postać miał wcielić się Javier Bardem, ale aktor zrezygnował z udziału w projekcie. Jackman na brak propozycji nie może narzekać, ale być może zachęci go możliwość zagrania bardziej mrocznego bohatera niż zwykle.

Na razie nie wiadomo, kto wystąpi w roli samego Piotrusia - studio prawdopodobnie ogłosi otwarty casting. Bardem i Jackman nie są jedynymi gwiazdorami, którym zaproponowano udział w produkcji. Wytwórnia liczyła na angaż Ryana Goslinga do roli Kapitana Haka, ale odrzucił on propozycję.

d2unute

Film ma wyreżyserować Joe Wright ("Duma i uprzedzenie", "Pokuta"). Scenariusz napisał Jason Fuchs. "Pan" nie będzie w stu procentach wierną ekranizacją powieści J. M. Barriego. Czarnobrody ma tu być głównym wrogiem Piotrusia.

Piotruś Pan fascynuje filmowców niemal od stu lat. Pierwsze filmy o tym bohaterze powstały jeszcze w epoce kina niemego - w latach 20. minionego wieku. Do najgłośniejszych ekranizacji należą animacja Disneya z 1953 roku oraz fabuła z 1991 roku z Dustinem Hoffmanem w roli Haka oraz Robinem Williamsem jako Piotrusiem. W 2004 rok do kin wszedł "Marzyciel", w którym opowiedziano o życiu J. M. Barriego (Johnny Depp) - obraz został uhonorowany Oscarem za muzykę autorstwa Jana A.P. Kaczmarka.

d2unute

Podziel się opinią

Share

d2unute

d2unute