Trwa ładowanie...

Paweł Pawlikowski chwali Polaków w brytyjskim piśmie. To szansa dla Masłowskiej i Taco Hemingway'a

Magazyn "The Guardian” co tydzień publikuje artykuły z cyklu "On my radar”, w których prezentowane są gusta sławnych postaci. W tym tygodniu na łamach czasopisma pojawiła się sylwetka polskiego reżysera, twórcy "Idy” oraz "Zimnej wojny”. Paweł Pawlikowski zachęcił czytelników do przyjrzenia się polskiej kulturze.

W artykule znajdują się linki i boksy z produktami naszych partnerów. Wybierając je, wspierasz nasz rozwój.

Paweł Pawlikowski chwali Polaków w brytyjskim piśmie. To szansa dla Masłowskiej i Taco Hemingway'aŹródło: East News
df3wcvb
df3wcvb

Twórca wspomniał o raperze, Taco Hemingway’u, który za zgodą reżysera wykorzystał tekst z jego najnowszego filmu.

- Nigdy nie słyszałem o Taco Hemingwayu, ale okazuje się, że w Polsce, pośród młodych ludzi, jest postacią kultową. Jego agent zadzwonił do mnie, ponieważ Taco chciał wykorzystać dialog z "Zimnej wojny" w jednej ze swoich piosenek, "4 AM in Girona”. Posłuchałem jego utworów i stwierdziłem, że są świetne. Jego muzyka ma transowy klimat, ale przede wszystkim jest bardzo pomysłowy, jeśli chodzi o słowa i ma coś do powiedzenia – przyznał.

Pawlikowski nie zapomniał również wspomnieć o polskiej literaturze, która prezentuje światowy poziom. - To zabawny, jakkolwiek głęboko melancholijny poemat o rozpadzie polskiego społeczeństwa: samochody są drogie, związki tanie, aspiracje wielkie, a pobudki niskie – opisał nową książkę Masłowskiej, "Inni ludzie”.

df3wcvb

W zestawieniu Pawlikowskiego znalazły się również: spektakl "Madame Butterfly” wystawiany w Polskiej Operze Narodowej oraz krótki komentarz odnośnie minionych mistrzostw świata w piłce nożnej. Reżyser przyznał, że po przegranej Polaków cierpiał na depresję

icon info

W artykule znajdują się linki i boksy z produktami naszych partnerów. Wybierając je, wspierasz nasz rozwój.

df3wcvb
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
df3wcvb