Trwa ładowanie...

''Piątek znaczy premiery'' - czas na 6 nowych produkcji!

Share
''Piątek znaczy premiery'' - czas na 6 nowych produkcji!
Źródło: mat. promocyjne
d2jt4n5

Koniec tygodnia jak zwykle zapowiada nowe filmy. Nareszcie nie zabrakło propozycji dla miłośników kina grozy, którzy będą mieli okazję doznać mocnych wrażeń dzięki produkcji „13 grzechów”. Pojawią się także intrygujący i świetnie zrealizowany „Locke”, prowincjonalna Ameryka lat 30. w „Kiedy umieram”, erotyczna intryga w „Namiętności” oraz świat przemieniony w lodowe pustkowie w filmie „Snowpiercer. Arka przyszłości”. Tym, którzy chcą odpocząć przy kinie familijnym dedykowany jest „Gabriel” – polska produkcja doceniona na międzynarodowych festiwalach. Zapraszamy do zapoznania się z powyższymi produkcjami.

O filmie „13 grzechów”:
Eliot jest pogrążony w długach i desperacko szuka sposobu, żeby je spłacić. Pewnego dnia odbiera tajemniczy telefon. Anonimowy głos informuje go, że jest filmowany przez ukryte kamery i bierze udział w reality show. Jeżeli wykona 13 zadań, zainkasuje zawrotną kwotę 6,2 miliona dolarów. Pierwsze zadanie jest proste – zabić muchę latającą po pokoju. Jednak każde następne z pozostałych dwunastu to kolejny krok bliżej piekła. Już wkrótce Eliot przekona się, że dla pieniędzy będzie w stanie dopuścić się najbardziej przerażających i ekstremalnych zachowań… Producenci przebojowych horrorów „Paranormal Activity" i „Noc oczyszczenia" zapraszają na przerażającą podróż ku granicom człowieczeństwa.

Zwiastun:

O filmie „Locke” (nasza recenzja)
:

Film brytyjskiego scenarzysty i reżysera Stevena Knighta, oparty na oryginalnym scenariuszu nominowanego do Oscara Knighta (''Eastern Promises'', ''Dirty Pretty Things''). ''Locke'' to historia jednego człowieka, który przez 90 minut, zmagając się z czasem, rozwiązuje sprawy wydające się nie do rozwiązania... ''Locke” przykuwa uwagę dramatyczną ludzką historią o tym jak życie jednego człowieka bezpowrotnie się zmienia w ciągu jednej nocy jadąc samochodem z Birmingham do Londynu. W trakcie jazdy, Ivan (Tom Hardy) wykonuje kilka druzgocących telefonów do swojej żony Katriny (Ruth Wilson) i dwóch synów (Tom Holland i Bill Milner). Ivan musi też poradzić sobie z telefonami od Bethan, kobiety z którą kiedyś pracował i telefonami z pracy, w tym od swojego szefa Garetha (Ben Daniels), który niechętnie, ale go zwalnia z pracy i od Donala (Andrew Scott), kolegi z pracy, który ma go zastąpić w najważniejszym wyzwaniu zawodowym, którego miał się podjąć Ivan.

Zwiastun:

O filmie „Kiedy umieram”:
Osadzona w realiach Południa lat 30. historia rodziny, która za wszelką cenę stara się sprostać życzeniu matki, by pochować ją w pobliskim mieście. James Franco pozostaje wierny prozie Williama Faulknera. Przedstawia wydarzenia z punktu widzenia kolejnych postaci, na podzielonym ekranie, językiem oddającym lokalną gwarę. Znakomite zdjęcia Christiny Voros tworzą brutalny portret dawnej amerykańskiej prowincji. Bohaterowie – prości ludzie – ze ślepym uporem dążą do celu, broniąc swych nieraz absurdalnych racji oraz swojej rodziny. Historia aktualna do dziś i nie tylko w Ameryce.

Zwiastun:

O filmie „Namiętność” (nasza recenzja):
Bohaterkami są Christine (w oryginalnym filmie - Kristin Scott Thomas), wysoko postawiona kierowniczka, oraz jej podwładna, Isabelle (Ludivine Sagnier).Obie panie pracują nad ważnym projektem, jednak to Christine przywłaszcza sobie pomysł i zbiera wszystkie laury. Isabelle postanawia zemścić się na przełożonej. "Namiętność" jest anglojęzyczną wersją francuskiego thrillera "Crime d'amour" w reżyserii Alaina Corneau.

Zwiastun:

O filmie „Snowpiercer. Arka przyszłości”:
Akcja filmu rozgrywa się w niedalekiej przyszłości. Kiedy nie udaje się eksperyment powstrzymania globalnego ocieplenia, zlodowacenie zabija całe życie na planecie. Wyjątkiem są mieszkańcy Snow Piercer - pociągu podróżującego dookoła globu dzięki silnikowi na tzw. "ciągłą energię", który nie potrzebuje źródła zasilania. Nad ocalałymi wisi widmo rewolucji...

Zwiastun:

O filmie „Gabriel”:
Nagradzany na międzynarodowych festiwalach dla dzieci i młodzieży familijny film przygodowy ze Zbigniewem Zamachowskim, Krzysztofem Globiszem i Pawłem Królikowskim oraz młodymi aktorami Janem Rotowskim i Natanem Czyżewskim w rolach głównych. Opowieść o przyjaźni i o tym, że warto mieć marzenia. Dwunastoletni Tomek mieszka z dziadkami. Jego pasją są wyścigi gokartowe, a jedynym przyjacielem mechanik samochodowy. Wciąż doskwiera mu brak ojca, którego nie widział od lat. Pewnego dnia postanawia opuścić dom i wyruszyć w podróż, by go odnaleźć. Już na samym początku wpada w tarapaty. Pomaga mu tajemniczy przyjaciel, Gabriel, który mimo nieufności Tomka, cały czas nad nim czuwa. Tomek jest coraz bliżej poznania ojca, a także odkrycia tajemnicy Gabriela. W filmie zagrali m.in. Jan Rotowski, Natan Czyżewski, Zbigniew Zamachowski, Krzysztof Globisz i Paweł Królikowski.

Zwiastun:

Zapraszamy do kin!

d2jt4n5

Podziel się opinią

Share
d2jt4n5
d2jt4n5