Trwa ładowanie...

''Pionek'': Tobey Maguire i Liev Schreiber toczą szachowy pojedynek

Share
''Pionek'': Tobey Maguire i Liev Schreiber toczą szachowy pojedynek
d3h3b7c

26 stycznia serwis Cineman VOD udostępni premierowo, zrealizowany w oparciu o prawdziwe wydarzenia, film "Pionek" w reżyserii laureata Oscara Edwarda Zwicka.

Rok 1972, czasy Zimnej Wojny. Wychowany na Brooklynie Bobby Fisher (Tobey Maguire)
, genialny i ekscentryczny szachista, gra w szachy od małego. Jego zagrania są równie genialne, nowatorskie co skuteczne. W USA, ani w dobrej starej Europie nikt nie może się z nim mierzyć. Jednak jest ostatnia szachowa potęga z którą do tej pory Bobby się nie zmierzył. To Boris Spasski (Liev Schreiber)
, niepokonany dotąd arcymistrz z ZSRR. Pojedynek to nie tylko walka o prymat w świecie szachów, to również propagandowa rywalizacja dwóch super mocarstw. Zaczyna się walka nerwów.

Reżyserem a zarazem producentem filmu jest laureat Oscara Edward Zwick. Choć Zwick dostał Oscara za produkcję "Zakochanego Szekspira", to kinomani i krytyka równie wysoko cenią filmy przez niego wyreżyserowane takie, jak choćby "Ostatni samuraj" czy "Krwawy diament".

Autorem scenariusza jest nominowany do Oscara za "Niewidocznych" Steven Knight ("Ugotowany", "Koliber", "Układ"), zaś muzykę skomponował ośmiokrotnie nominowany do Oscara James Newton Howard.

Film będzie można obejrzeć przez dwa tygodnie, wyłącznie w ramach oferty Super Premium VOD.

d3h3b7c
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3h3b7c
d3h3b7c