Trwa ładowanie...
d1u8a79

''Pionek'': Tobey Maguire i Liev Schreiber toczą szachowy pojedynek

Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
''Pionek'': Tobey Maguire i Liev Schreiber toczą szachowy pojedynek
d1u8a79

26 stycznia serwis Cineman VOD udostępni premierowo, zrealizowany w oparciu o prawdziwe wydarzenia, film "Pionek" w reżyserii laureata Oscara Edwarda Zwicka.

Rok 1972, czasy Zimnej Wojny. Wychowany na Brooklynie Bobby Fisher (Tobey Maguire), genialny i ekscentryczny szachista, gra w szachy od małego. Jego zagrania są równie genialne, nowatorskie co skuteczne. W USA, ani w dobrej starej Europie nikt nie może się z nim mierzyć. Jednak jest ostatnia szachowa potęga z którą do tej pory Bobby się nie zmierzył. To Boris Spasski (Liev Schreiber), niepokonany dotąd arcymistrz z ZSRR. Pojedynek to nie tylko walka o prymat w świecie szachów, to również propagandowa rywalizacja dwóch super mocarstw. Zaczyna się walka nerwów.

Reżyserem a zarazem producentem filmu jest laureat Oscara Edward Zwick. Choć Zwick dostał Oscara za produkcję "Zakochanego Szekspira", to kinomani i krytyka równie wysoko cenią filmy przez niego wyreżyserowane takie, jak choćby "Ostatni samuraj" czy "Krwawy diament".

d1u8a79

Autorem scenariusza jest nominowany do Oscara za "Niewidocznych" Steven Knight ("Ugotowany", "Koliber", "Układ"), zaś muzykę skomponował ośmiokrotnie nominowany do Oscara James Newton Howard.

Film będzie można obejrzeć przez dwa tygodnie, wyłącznie w ramach oferty Super Premium VOD.

d1u8a79

Podziel się opinią

Share

d1u8a79

d1u8a79