Trwa ładowanie...

''Pod Mocnym Aniołem'': Kolejny wysokoprocentowy zwiastun. Tym razem specjalnie z okazji Świąt! [wideo]

''Pod Mocnym Aniołem'': Kolejny wysokoprocentowy zwiastun. Tym razem specjalnie z okazji Świąt! [wideo]Źródło: Kino Świat
d1ds2u0
d1ds2u0

Prezentujemy nowy, wysokoprocentowy zwiastun filmu *„Pod Mocnym Aniołem” Wojtka Smarzowskiego.*

Najnowszy obraz twórcy „Drogówki”, „Róży" i „Wesela” zagości na ekranach kin 17 stycznia i udowodni, że „picie to nasz sport narodowy”. Przygotujcie się na film, który zachwieje Polską i zobaczcie specjalny, świąteczno-noworoczny zwiastun „Pod Mocnym Aniołem”. Wesołych Świąt i BARDZO wesołego Nowego Roku!

Po spektakularnym, artystycznym i komercyjnym sukcesie „Drogówki”, „Róży” i „Wesela”, reżyser powraca z produkcją „Pod Mocnym Aniołem”. Oparty na znakomitej powieści Jerzego Pilcha (Nagroda Literacka NIKE 2001) obraz, to poruszająca, miejscami niezwykle zabawna, opowieść o piciu i… o miłości, która potrafi być silniejsza od wódki. Imponujący doborową obsadą film (m.in. Robert Więckiewicz, Marcin Dorociński, Adam Woronowicz, Kinga Preis, Agata Kulesza, Arkadiusz Jakubik, Iza Kuna, Marian Dziędziel, Andrzej Grabowski, Jacek Braciak i Julia Kijowska) trafi na ekrany kin 17 stycznia 2014 roku. Dystrybutorem „Pod Mocnym Aniołem” jest Kino Świat.

d1ds2u0

„Chciałbym, żeby przez pierwszą część filmu widz się świetnie bawił (kto z nas się nie śmiał z pijaka?), przez następną czuł narastające zażenowanie, a na koniec, żeby przerażony milczał.” – mówi Smarzowski.

Jerzy (Robert Więckiewicz) jest pisarzem i alkoholikiem. Poznajemy go w momencie, w którym uwierzył, że może wygrać z nałogiem. Zakochuje się w młodej dziewczynie (Julia Kijowska) i wreszcie czuje, że ma po co i dla kogo żyć. Jednak nie wytrzymuje długo. Pewnego dnia idzie prosto do baru Pod Mocnym Aniołem, gdzie zaczyna pić...

Wkrótce trafia na odwyk, gdzie spotyka doktora Granadę (Andrzej Grabowski), personel (m.in. Iza Kuna, Robert Wabich) i innych pacjentów (Jacek Braciak, Kinga Preis, Marian Dziędziel, Marcin Dorociński, Arkadiusz Jakubik, Lech Dyblik, Iwona Wszołkówna, Iwona Bielska, Krzysztof Kiersznowski), którzy tworzą niezwykle barwną galerię postaci. Jedną z metod leczenia jest czytanie spisanych wcześniej opowieści, z czasów kiedy się piło. Swoje historie, zabawne i niekiedy wstrząsające, opowiedzą: reżyser, ksiądz, menelka, policjant, kierowca TIR-a, farmaceutka, robotnik, fryzjerka i inni. Wszyscy piją, bo picie to nasz sport narodowy.

*POD MOCNYM ANIOŁEM w kinach od 17 stycznia.*

d1ds2u0
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1ds2u0