Polański nie usłyszy zarzutów. Prokuratura podjęła decyzję ws. rzekomego molestowania

Prokuratura orzekła w sprawie molestowania 10-latki przez Romana Polańskiego, do którego miało dojść przeszło 40 lat temu. Reżyser nie usłyszy zarzutów.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Sprawa Polańskiego uległa przedawnieniu
Sprawa Polańskiego uległa przedawnieniu (East News, Fot: AP/EAST NEWS)

Prokuratura w Los Angeles nie postawi zarzutów reżyserowi Romanowi Polańskiemu w związku z oskarżeniami Marianne Barnard, poinformowało Radio Zet. Według prokuratury, sprawa uległa przedawnieniu.

Przypomnijmy, że Marianne Barnard przerwała milczenie 13 października. Artystka wyznała na Twitterze, że w 1975 r. jej matka zaaranżowała sesję zdjęciową z Romanem Polańskim. 10-letnia Marianne miała mu pozować nago lub ubrana w futro. Zdaniem Barnard jej matka zgodziła się na to, gdyż potrzebowała pieniędzy na zrobienie doktoratu z dziecięcej psychologii na UCLA.

Jak podawał "DailyMail", wyniki śledztwa nie wpłyną bezpośrednio na Polańskiego, gdyż po 42 latach sprawa uległa przedawnieniu i polski reżyser nie może usłyszeć zarzutów. Policja podkreślała jednak, że znalezione dowody mogą być wykorzystane przez prokuraturę w innych sprawach.

Po wyznaniu Bernard w październiku 2017 r. kobieta była  wielokrotnie oskarżana w mediach społecznościowych o próbę wyłudzenia pieniędzy i chęć zwrócenia na siebie uwagi. 52-letnia artystka odniosła się do tych zarzutów, pisząc na Twitterze, że sytuacja jest wręcz odwrotna, gdyż musi opłacić prawników i wynająć ochronę. Barnard dodaje, że Polański wynajął prywatnego detektywa, który nęka jej rodzinę i ma uciszyć inne kobiety, mogące zaszkodzić reżyserowi.

Polub WP Film
0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Wow!
0
Ważne
0
Słabe
0
Straszne
Trwa ładowanie
.
.
.