Trwa ładowanie...

Roman Polański podejrzany o molestowanie 10-latki. Ofiara przerwała milczenie, teraz boi się nękania

Policja Los Angeles przeprowadzi dochodzenie w sprawie rzekomego molestowania 10-latki przez Romana Polańskiego. Do incydentu miało dojść 42 lata temu, więc reżyser nie może ponieść ewentualnych konsekwencji.

Share
Roman Polański podejrzany o molestowanie 10-latki. Ofiara przerwała milczenie, teraz boi się nękaniaŹródło: Forum
d35mcou

Marianne Barnard przerwała milczenie 13 października. Artystka wyznała na Twitterze, że w 1975 r. jej matka zaaranżowała sesję zdjęciową z Romanem Polańskim. 10-letnia Marianne miała mu pozować nago lub ubrana w futro. Zdaniem Barnard jej matka zgodziła się na to, gdyż potrzebowała pieniędzy na zrobienie doktoratu z dziecięcej psychologii na UCLA.

Jak podaje "DailyMail", wyniki śledztwa nie wpłyną bezpośrednio na Polańskiego, gdyż po 42 latach sprawa uległa przedawnieniu i polski reżyser nie może usłyszeć zarzutów. Policja podkreśla jednak, że znalezione dowody mogą być wykorzystane przez prokuraturę w innych sprawach.

Facebook.com
Źródło: Facebook.com

Po październikowym wyznaniu Barnard (na zdjęciu) w mediach społecznościowych kobieta była wielokrotnie oskarżana o próbę wyłudzenia pieniędzy i chęć zwrócenia na siebie uwagi. 52-letnia artystka odniosła się do tych zarzutów, pisząc na Twitterze, że sytuacja jest wręcz odwrotna, gdyż musi opłacić prawników i wynająć ochronę. Barnard dodaje, że Polański wynajął prywatnego detektywa, który nęka jej rodzinę i ma uciszyć inne kobiety, mogące zaszkodzić reżyserowi.

d35mcou

Przypomnijmy, że w 1977 r. Polański został aresztowany za gwałt na 13-latce. Reżyser przyznał się do winy, jednak bojąc się niesprawiedliwego traktowania przez amerykański sąd, uciekł do Paryża. O losach procesu opowiada film dokumentalny "Roman Polański: Ścigany i pożądany" (2008).

Obejrzyj: kolejna kobieta oskarża Polańskiego

d35mcou
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d35mcou