Trwa ładowanie...
d1za5nj
d1za5nj

Sala samobójców” święci kolejny triumf – po raz trzeci z rzędu film *Jana Komasy znalazł się na szczycie cotygodniowego notowania box office. Na drugim miejscu uplasowała się debiutująca w zestawieniu „Bitwa o Los Angeles”, spychając na trzecie miejsce najnowszy film Woody’ego Allena – „Poznasz przystojnego bruneta”.*

Kolejnych 79 171 widzów zdecydowało się na weekendowe odwiedziny „Sali samobójców”. Opowieść o zwyczajnym chłopaku, którego znajomość z pewną nieznajomą sprawiła, że znalazł się w dość niezwykłych, dramatycznych okolicznościach od chwili premiery zgromadziła w kinach rzeszę 388 257 Polaków. Jak na razie nie widać na horyzoncie filmu, który mógłby zagrozić pozycji samobójczego emo.

Z jednej strony wzbudzająca zachwyt stroną wizualną, z drugiej gnębiona i poniżana za fatalny scenariusz i nieznośny patos „Inwazja: Bitwa o Los Angeles” ściągnęła do kin 53 088 spragnionych kosmicznej posoki widzów. Raczej nie zanosi się, aby w kolejnym notowaniu film Jonathana Liebesmana miał poprawić swoją pozycję. Patrząc na recenzje, jakie film zbiera na całym świecie, można wysnuć wniosek, że wkrótce zostanie okrzyknięty największym rozczarowaniem roku.

d1za5nj

Miejsce trzecie i czwarte zajęły filmy, które w ubiegłym tygodniu notowane były jedno miejsce wyżej. Zarówno „Poznaj przystojnego bruneta” jak i „Czarny Czwartek. Janek Wiśniewski padł” w miniony weekend ściągnęły do kin podobną liczbę widzów – odpowiednio 37 697 i 36 599. Jednak to rozgrzebujący rany przeszłości film wydaje się być triumfatorem tego starcia, gdyż od chwili premiery obejrzało go już blisko pół miliona osób.


Kolejny debiutant w zestawieniu - "Sex Story" - to opowieść o dwojgu ludzi, których relacja opiera się na seksie w różnych miejscach – szpitalu, samochodzie, schowku na szczotki czy przewróconej kanapie. Niemal naga Natalie Portman i nie mniej rozebrany Ashton Kutcher zadziałali jak magnes, przyciągając do kin 34 696 widzów, którzy wychodzili z seansu bardziej uśmiechnięci, niż zniesmaczeni prostą historią romantyczną, w której miłość w założeniu schodzi na drugi plan.

Zgodnie z przewidywaniami do kin ruszyły parafialne pielgrzymki – „Jan Paweł II. Szukałem Was…” awansował dzięki sympatykom wkrótce beatyfikowanego papieża-Polaka z ósmej na szóstą pozycję. 32 818 katolików pognało do kin na film dokumentalny, będący swoistą laurką dla naszego wielkiego rodaka.

d1za5nj

Spadki o 3 pozycje zanotowały „Rango”, „Jeż Jerzy” oraz „Jak zostać królem”. I o ile słabszy wynik pierwszego i trzeciego nie dziwi (wszak w kinach wyświetlane są już od dłuższego czasu), tak osiągnięcie „Jeża Jerzego” można uznać za niemałą porażkę. Zaledwie 23 544 widzów w kinach w drugi weekend wyświetlania to wynik, którego nie spodziewali się chyba najwięksi pesymiści. Co prawda ekranizacja popularnego komiksu zbiera widzów między poniedziałkiem a czwartkiem (89 728 od chwili premiery), tak jednak zestawiając go z osiągnięciem „Włatców móch” sprzed 2 lat można uznać, że ten film to po prostu klapa.

Ranking po raz kolejny zamykają „Matki w Mackach Marsa”, które już teraz zostały uznane za jedną z największych finansowych porażek w dziejach kina. Raczej nie należy się spodziewać obecności filmu na liście w przyszłym tygodniu.

Pierwszą dziesiątkę polskiego notowania box office obejrzało łącznie 363 057 widzów.

** [

BYŁA GENIALNYM DZIECKIEM. DZIŚ ZACHWYCA URODĄ ]( http://film.wp.pl/zlote-dziecko-hollywood-stalo-sie-kobieta-6025275677496449g )**

d1za5nj

** [

MINĘŁO PONAD 20 LAT. ZOBACZ DZIŚ AKTORÓW Z ''I KTO TO MÓWI'' ]( http://film.wp.pl/nierzadnice-hollywood-6025275877319297g )*
*
[

NATASZA URBAŃSKA SZOKUJE STROJEM NA WIZJI! ]( http://teleshow.wp.pl/natasza-urbanska-szokuje-strojem-6021653568488065g )**

d1za5nj

** [

CAŁA PRAWDA O MAĆKU Z "KLANU" ]( http://teleshow.wp.pl/ile-lat-ma-macius-z-klanu-6026602789311617g )**

d1za5nj
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1za5nj