Trwa ładowanie...

Polskie filmy jadą do Londynu

Share
Polskie filmy jadą do Londynu
d1e66vs

W programie zbliżającego się 60. Międzynarodowego Festiwalu Filmowego w <a href="https://turystyka.wp.pl/londyn-6047551256061057c">Londynie</a> znalazły się polskie produkcje.

Pełnometrażowy debiut Bartosza M. Kowalskiego - "Plac zabaw" - będzie rywalizował z kilkunastoma filmami z całego świata o Sutherland Award. Londyński Festiwal Filmowy nie jest pierwszym, który zwrócił uwagę na polską produkcję. Światowa premiera "Placu zabaw" odbędzie się podczas 64. Międzynarodowego Festiwalu Filmowego w San Sebastian. Obraz będzie prezentowany również w Konkursie Głównym 41. Festiwalu Filmowego w Gdyni.

d1e66vs

W Londynie zaprezentowane zostaną również "Zjednoczone stany miłości" Tomasza Wasilewskiego. Film wybrany został do jednej z sekcji tematycznych imprezy - "Love" ("Miłość"). W cyklu tym Polak prezentował w 2013 roku "Płynące wieżowce".

Brytyjscy widzowie zobaczą również "Niewinne", dramat Anne Fontaine z udziałem Agaty Kuleszy, Agaty Buzek i Joanny Kulig.

W programie festiwalu nie zabraknie też wielkich tytułów ze świata, także z Hollywood. W sumie organizatorzy szykują prezentacje 245 filmów z 74 państw. Wśród głównych tytułów imprezy znalazły się m.in. "Snowden" Olivera Stone'a, "Nocturnal Animals" Toma Forda, "Manchester by the Sea" Kennetha Lonergana, "Arrival" Denisa Villeneuve czy "La La Land" Damiena Chazelle.

60. MFF w Londynie potrwa w dniach 5-16 października.

d1e66vs

Podziel się opinią

Share
d1e66vs
d1e66vs