Trwa ładowanie...
29-06-2006 15:10

Polskie filmy w Karlowych Warach

Share
Polskie filmy w Karlowych WarachŹródło: UIP/ fot. "Wróg u bram"
d4j28b3

41. Międzynarodowy Festiwal Filmowy w Karlowych Warach rozpocznie się 30 czerwca. W konkursie pokazanych zostanie 15 tytułów. Polskę w tej sekcji będzie reprezentował film Andrzeja Barańskiego "Parę osób, mały czas".

W programie tegorocznego festiwalu w Karlowych Warach znalazło się 230 filmów. Na otwarcie zostanie zaprezentowany film Kim Ki-duka "Time". Bohaterami najnowszego dzieła mistrza kina kontemplacyjnego jest dwójka młodych ludzi, którzy, chcąc odświeżyć swój związek, postanawiają poddać się operacjom plastycznym.

W konkursie głównym pokazanych zostanie 15 filmów. Polskę w tej sekcji reprezentować będzie "Parę osób, mały czas" Andrzeja Barańskiego. Przy tej okazji warto wspomnieć, że jednym z jurorów oceniających konkursowe tytuły będzie Juliusz Machulski.

d4j28b3

W konkursie głównym pojawia się jeszcze jeden polski akcent. Muzykę do niemieckiego filmu "Winterreise" skomponował Antoni Łazarkiewicz.

W sekcji East of the West, prezentującej filmy Europy Centralnej i Wschodniej, pokazany zostanie film Leszka Wosiewicza 'Rozdroże Cafe' oraz 'Oda do radości' Anny Kazejak-Dawid, Jana Komasy, Macieja Migasa.

W prestiżowej sekcji Variety’s Critics’ Choice, znalazło się dziesięć filmów europejskich wyselekcjonowanych przez redaktorów miesięcznika Variety, z Polski 'Jestem' Doroty Kędzierzawskiej.

Wśród zaproszonych gości z Polski znaleźli się: Andrzej Barański, Krystyna Janda, Arthur Reinhard, Dorota Kędzierzawska i Leszek Wosiewicz.

d4j28b3

Polskie filmy były w ostatnich latach dość często nagradzane przez na festiwalu w Karlowych Warach. W ubiegłym roku "Mój Nikifor" otrzymał Grand Prix - Kryształową Kulę.

Krzysztof Krauze wyjechał z Karlowych Warów z nagrodą za reżyserię, a Krystyna Feldman z laurem za kreację aktorską. W poprzednich latach na festiwalu nagradzane były filmy "Cześć, Tereska" i "Duże zwierzę".

  1. Międzynarodowy Festiwal Filmowy w Karlowych Warach odbędzie się w dniach 30 czerwca - 8 lipca.
d4j28b3
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d4j28b3
d4j28b3