Trwa ładowanie...

''Powstanie Warszawskie'' i ''Miasto 44'' oczami Jana Ołdakowskiego

''Powstanie Warszawskie'' i ''Miasto 44'' oczami Jana OłdakowskiegoŹródło: AKPA
d4bhsli

- Wydaje mi się, że każde pokolenie musi sobie wyrobić swoje własne zdanie na temat Powstania Warszawskiego, musi samo zdecydować o tym, jak powinna zachowywać się wspólnota w sytuacji zagrożenia radykalnym złem - mówi Jan Ołdakowski, dyrektor Muzeum Powstania Warszawskiego, które wyprodukowało film "Powstanie Warszawskie" oraz jest koproducentem filmu fabularnego "Miasto 44" w reżyserii Jana Komasy.

Dyrektor MPW wyjaśnia, co spaja, a co różni dwie wizje Powstania, które w tym roku zobaczymy na ekranach kin oraz przypomina m.in. o powodach zaangażowania Jana Komasy do prac przy "Powstaniu Warszawskim". Jest to projekt non-fiction będący realnym obrazem Powstania nakręconym przez operatorów powstańczych kronik filmowych. Jan Ołdakowski podsumowuje trzy lata prac nad tym obrazem oraz przypomina o współpracy i udziale Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej przy filmach poświęconych Powstaniu Warszawskiemu.

Rozmowa z Janem Ołdakowskim:

"Powstanie Warszawskie" wchodzi do kin 9 maja, "Miasto 44" 19 września. Oba filmy zostały dofinansowane przez PISF - Polski Instytut Sztuki Filmowej. Pokaz premierowy fabuły Jana Komasy odbędzie się na Stadionie Narodowym w Warszawie i będzie elementem obchodów 70. rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego.

d4bhsli
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d4bhsli