Trwa ładowanie...
d41udxj

Program TV na niedzielę: "Avatar", "Mad Max: Na drodze gniewu", "Moje córki krowy" [7-05-2017]

Dziś w telewizji dwie kultowe komedie, które przyciągnęły do kin miliony Polaków. Mowa o "C.K. Dezerterach" Janusza Majewskiego i "Ile waży koń trojański?" Juliusza Machulskiego. Ponadto warto zwrócić uwagę na największy przebój kasowy w dziejach, czyli "Avatar" Jamesa Camerona", kolejny odcinek serialu "Katarzyna", wyświetlanego na kanale Telewizji WP i "Moje córki krowy". Sprawdź, co jeszcze warto obejrzeć w niedzielny wieczór.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
"Ile waży koń trojański?" (2008)
"Ile waży koń trojański?" (2008) (Filmpolski.pl)
d41udxj

"C.K. Dezerterzy"

Wielki przebój polskiego kina lat 80., który był idealną odpowiedzią na ówczesne pragnienia widzów, tęskniących za komediami Juliusza Machulskiego i Stanisława Barei. 31 lat temu obraz Janusza Majewskiego stał się hitem i jeszcze w roku premiery ściągnął przed ekrany 7 milionów widzów. - Ten film wciąż żyje dzięki telewizyjnym powtórkom, mam tego dowody w postaci przelewów bankowych – żartował niedawno Majewski, zaskoczony jego niesłabnącą popularnością.

"C.K. Dezerterzy" - Kino Polska International 22:00

d41udxj

"Ile waży koń trojański?"

Fantastyczna komedia Juliusza Machulskiego, którą reżyser zadedykował swojemu zmarłemu krótko przed premierą ojcu, Janowi Machulskiemu. W 2008 roku "Ile waży koń trojański?" był jednym z największych przebojów kinowych i wspiął się na pierwsze miejsce box office. W obsadzie filmu pojawiła się między innymi Danuta Szaflarska, Maja Ostaszewska, Ilona Ostrowska i Robert Więckiewicz. "Ile waży koń trojański?” opowiada historię Zosi, która wraz z drugim mężem, Kubą, szczęśliwie wychowuje swoją córkę. Kobieta zaczyna rozmyślać, co by było, gdyby poznała Kubę wcześniej i kiedy w sylwestrową noc 1999 roku wypowiada życzenie, nazajutrz budzi się... u schyłku PRL-u. Bez córki i z pierwszym mężem u boku. Czy Zosi uda się przestawić przyszłość na wymarzone tory?

"Ile waży koń trojański?" - Polsat 22:05

"Katarzyna"

W niedzielę 7 maja na kanale Telewizja WP warto zwrócić uwagę na kolejny odcinek serialu kostiumowego "Katarzyna". Rosyjska superprodukcja opowiada o młodości carycy Katarzyny II, jednej z najbardziej wpływowych i budzących skrajne emocje kobiet w dziejach polityki europejskiej.

d41udxj

"Katarzyna" - Telewizja WP 20:00

"Avatar"
Jeden z najważniejszych filmów ostatnich lat, największy przebój kasowy w historii kina (2,8 mld dolarów), który przy okazji rozpoczął rewolucję kręcenia w 3D. "Avatar" Jamesa Camerona to epicka opowieść z gatunku science fiction, w której Ziemianie przybywają na tajemniczą planetę Pandora. Głównym bohaterem jest sparaliżowany komandos, który dostaje szansę powrotu do pełnej sprawności. Aby znów stanąć na równe nogi, musi wziąć udział w specjalnym programie militarnym o nazwie Avatar i zbliżyć się do obcej rasy mieszkańców Pandory.

"Avatar" – Polsat 00:50

"Mad Max: Na drodze gniewu"

Zdobywca największej liczby Oscarów w 2016 roku i prawdziwy pokaz geniuszu George'a Millera, autora trylogii "Mad Max”. "Na drodze gniewu” to pełna niesamowitych akcji, efektów specjalnych i zapierających dech w piersi wybuchów opowieść o postapokaliptycznym świecie. Max (Tom Hardy) pojmany przez ludzi Wiecznego Joe, lokalnego przywódcy, musi sprzymierzyć się ze zbuntowaną Furiosą (Charlize Theron) i pomóc jej dotrzeć do "ziemi obiecanej”. Wieczny Joe i armia jego wyznawców depczą im po piętach, czyniąc z całej opowieści jeden z najbardziej niebywałych pościgów w historii kina.

d41udxj

"Mad Max: Na drodze gniewu" - Cinemax 20:00

"Moje córki krowy"

Ten wyjątkowy film przedstawia historię dwóch sióstr, które muszą zmierzyć się ze śmiercią rodziców. Produkcja charakteryzuje się bardzo oryginalnym podejściem do trudnego tematu. Mimo wielkiego cierpienia bohaterów w filmie nie brakuje wątków humorystycznych. Dębska idealnie połączyła ze sobą elementy komediowe i dramatyczne, tworząc jedno z najoryginalniejszych dzieł rodzimej kinematografii w historii. W rolach głównych występują Agata Kulesza, Gabriela Muskała i Marian Dziędziel. Film już w pierwszym tygodniu wyświetlania zgromadził w kinach ponad 132 tysiące widzów. Tak wysoka frekwencja nie zdarza się często w przypadku polskich produkcji. Wkrótce "Moje córki krowy” pobiły ustanowiony przez siebie rekord. Po 10 dniach od premiery obraz obejrzano ponad 350 tysięcy razy.

"Moje córki krowy" - Canal+ Family HD 21:40

"Sprzedawcy 2"

Kontynuacja kultowego filmu "Clerks/Sprzedawcy" Kevina Smitha. Niepoprawnego reżysera, który potrafi ściągnąć do obsady Bena Afflecka, Matta Damona czy Marka Hamilla. W filmie z 2006 roku z dobrze znanym humorem i ironicznym podejściem wracają Dante, Randal, Jay i Cichy Bob. Są o 10 lat starsi, mieszkają i pracują tam, gdzie wcześniej, ale dzisiaj mają jeszcze więcej entuzjazmu, by ruszyć w pogoń za nową przygodą swojego życia.

d41udxj

*"Sprzedawcy 2" - HBO 01:25 *

"Straight Outta Compton"

Jedna z najgłośniejszych filmowych biografii ostatnich lat. Obraz zatytułowany "Straight Outta Compton" przedstawia historię formacji N.W.A. (Niggaz Wit Attitudes), propagatorów nurtu gangsta rapu, uważanych przez FBI za "najniebezpieczniejszą grupę świata". Tytuł zaczerpnięty został z tytułu debiutanckiej płyty kolektywu z 1988 roku. Dużo dobrego rapu i nieznane kulisy sławy takich sław jak Dr. Dre czy Ice Cube to najmocniejsze strony "Straight Outta Compton".

"Straight Outta Compton" - Canal+ 00:40


ZOBACZ, CO MOŻESZ OBEJRZEĆ W TELEWIZJI WP

d41udxj

Podziel się opinią

Share

d41udxj

d41udxj