Program TV na niedzielę: "Ghost in the Shell", "Ucho prezesa", "Jobs" [18‑02-2018]
Dziś w TV "Ghost in the Shell" – wizualny majstersztyk ze zjawiskową Scarlett Johansson w roli głównej. Ponadto filmowa biografia Steve'a Jobsa z Ashtonem Kutcherem w roli głównej i polskie "Drzazgi", uważane za największe odkrycie ostatnich lat. W telewizji WP pojawią się kolejne odcinku "Ucha prezesa". Sprawdź, co jeszcze warto zobaczyć 18 lutego.
18.02.2018 | aktual.: 11.06.2018 13:59
"Ghost in the Shell"
Zachwycająca wizualnie hollywoodzka adaptacja kultowej mangi i anime. Główną bohaterka tej cyberpunkowej opowieści jest Major (Scarlett Johansson), hybryda człowieka i robota stworzona do zadań specjalnych, stojąca na czele elitarnej jednostki Section 9. Wykorzystując technologię przyszłości i niezwykłe umiejętności musi schwytać niebezpiecznego terrorystę, który zagraża wielu prominentnym personom. A przy okazji odkryć prawdę o swojej przeszłości.
"Jobs"
Steve Jobs był jedną z kluczowych postaci końca XX wieku. Nie ukończywszy nigdy studiów, pokazał wszystkim dookoła, że posiadając wspaniałą wizję i żelazną determinację oraz bezwzględnie trzymając się raz wyznaczonego celu, można zmienić świat. Jobs był współzałożycielem firmy Apple, a także głównym wynalazcą pierwszych domowych komputerów. Ashton Kutcher przygotowując się do roli Jobsa wystudiował do perfekcji jego chód, sposób mówienia, charakterystyczną gestykulację. Łączy ich coś jeszcze: obaj bez mrugnięcia zostawiali swoje miłości.
"Ucho prezesa"
Robert Górski z Kabaretu Moralnego Niepokoju, wciela się w tytułowego prezesa, którego pierwowzorem jest lider partii rządzącej. Polityk zasiada w swoim gabinecie, gdzie przyjmuje zarówno przedstawicieli obozu rządowego, by słuchać sprawozdań oraz przekazywać dalsze instrukcje, jak i opozycji. W każdym odcinku zjawia się tam inny gość, a wydarzenia nawiązują do aktualnych spraw, które rozgrywają się na najwyższych szczeblach władzy w Polsce.
"Hobbit: Bitwa pięciu armii"
Fantastyczne widowisko nie tylko dla fanów prozy J.R.R. Tolkiena. Po wielkim sukcesie pierwszych dwóch części trylogii – "Hobbit: Niezwykła podróż" oraz "Hobbit: Pustkowie Smauga" - nadszedł czas na film domykający niezwykłe dzieło Petera Jacksona. Drużyna dowodzona przez Thorina Dębową Tarczę dotarła do Samotnej Góry, której skarbu strzeże potężny Smaug. Czy Bilbo i jego towarzysze pokonają smoka i odzyskają legendarny Erebor?
"Drzazgi"
Obsypany nagrodami współczesny komediodramat opowiadający o kilku dniach z codziennego życia młodych ludzi zamieszkujących jedno ze śląskich miast. Za rolę w "Drzazgach" Karolina Piechota otrzymała nagrodę za debiut aktorski na festiwalu w Gdyni. Złote Lwy trafiły także do reżysera i montażysty. Antoni Pawlicki był z kolei nominowany do prestiżowej Nagrody im. Zbyszka Cybulskiego, przyznawanej młodym polskim aktorom wyróżniającym się wyjątkową indywidualnością.
"Barany. Islandzka opowieść"
"Barany. Islandzka opowieść" to film pod każdym względem zaskakujący. Bo czy można oczekiwać od kameralnego islandzkiego dramatu o skłóconych braciach hodujących owce, że będzie się go oglądać jak trzymający w napięciu thriller szpiegowski? Jak się okazuje, można. Polskiemu widzowi konflikt głównych bohaterów Gummiego i Kiddiego może przypomnieć odwieczny spór Kargula i Pawlaka w "Samych swoich". Z pełnym przekonaniem zachęcam wszystkich do zobaczenia "Baranów". To jednocześnie zabawny, tragiczny i wzruszający film. Małe, wielkie kino – pisał w swojej recenzji Łukasz Knap.
Nie masz telewizji? Nic nie szkodzi! Sprawdź, jak możesz obejrzeć ten film w naszej aplikacji WP Pilot.