Program TV na niedzielę: "Więzień labiryntu: Próby ognia", "Jeziorak", "Toni Erdmann" [24‑09-2017]
Dziś w TV "Toni Erdmann", czyli najlepszy 2016 r wg. Europejskiej Akademii Filmowe., oraz "Nie oddychaj" - pozycja obowiązkowa dla widzów o mocnych nerwach, która od niedawna gości na małych ekranach. Gorąco zachęcamy również do zapoznania się z jednym z najlepszych i najbardziej stylowych polskich kryminałów ostatnich lat, czyli "Jeziorakiem". Gratka dla fanów gatunku czeka również na kanale WP, gdzie pojawi się kolejny odcinek serialu "Most nad Sundem". Sprawdź, co jeszcze warto obejrzeć 24 września.
24.09.2017 | aktual.: 06.06.2018 14:47
Nagroda FIPRESCI na Festiwalu w Cannes, walka o Złotą Palmę, Oscara, Złoty Glob oraz szereg innych prestiżowych nagród i nominacji nie pozostawiają złudzeń, że "Toni Erdmann" to jeden z najlepszych filmów 2016 r. Jak pisał nasz recenzent, obraz niemieckiej reżyserki Maren Ade opowiada o nietypowej relacji między hippisowskim ojcem i córką, dla której praca w korporacji jest całym życiem. Gdy oglądamy ten film, śmiejemy się przez łzy, bo w zabawny sposób dotyka ważnych, może najważniejszych kwestii, z którymi każdy z nas musi się zmierzyć (cała recenzja tutaj).
"Więzień labiryntu: Próby ognia"
Kontynuacja "Więźnia labiryntu", czyli kolejnej ekranizacji powieści z niesamowicie popularnej kategorii young adult (vide "Igrzyska śmierci", "Seria Niezgodna"). Po opuszczeniu tytułowego labiryntu charyzmatyczny Thomas i jego przyjaciele ze strefy trafiają do tajemniczego ośrodka, w którym poznają dzieciaki z innych labiryntów. Bohaterowie są przekonani, że ich koszmar dobiegł końca, jednak Thomas nie daje się zwieść pozorom i wkrótce odkrywa, że pozostając w bazie godzą się na nadchodzącą zgubę...
Nie masz telewizji? Nic nie szkodzi! Sprawdź, jak możesz obejrzeć ten film w naszej aplikacji WP Pilot.
"American Psycho" to z pewnością jeden z najdrastyczniejszych filmów poruszających tematykę choroby psychicznej. Produkcja Mary Harron zatrważa brutalnością, także kreacją głównego bohatera - młodego biznesmena, który w domowym zaciszu zmienia się w narcystycznego sadystę. Adaptacja powieści Breta Eastona Ellisa opowiada o Patricku Batemanie. Mężczyzna żyje w luksusie, a jego uwaga skupiona wyłącznie jest wyłącznie na własnej urodzie. W Patricka kłębią się jednak chore myśli, popychające go do serii kolejnych zbrodni. W roli głównej Christian Bale.
Na moście łączącym Szwecję z Danią zostaje znalezione przepołowione ciało kobiety. Na miejsce zbrodni przybywają detektywi z obu krajów, Sara Norén z Malmö i Martin Rohde z Kopenhagi. Po zbadaniu zwłok okazuje się, że części ciała należą do dwóch różnych ofiar. Zabójca oznajmia mediom, że zamierza zwrócić uwagę władz na istotne problemy społeczne. Norén i Rohde zdają sobie sprawę, że mają do czynienia z bezwzględnym przestępcą, który nie poprzestanie na jednym morderstwie.
Nie masz telewizji? Nic nie szkodzi! Sprawdź, jak możesz obejrzeć ten film w naszej aplikacji WP Pilot.
Zdobywca tegorocznej nagrody Saturna w kategorii "Najlepszy horror" od niedawna gości na małym ekranie. Przegapiliście go w kinie? Musicie nadrobić tę zaległość. "Nie oddychaj" Fede Alvareza (remake "Martwego zła", serial "Od zmierzchu do świtu") to trzymające w napięciu kino dla widzów o mocnych nerwach. Grupa nastolatków włamuje się do domu niewidomego mężczyzny. Ze względu na okoliczności są przekonani, że dokonują przestępstwa doskonałego, które ujdzie im na sucho. Nic bardziej mylnego...
"Jak zostać królem"
Głównym bohaterem filmu jest książę Albert (Colin Firth), który od najmłodszych lat zmaga się z uciążliwym jąkaniem. Mimo pomocy najlepszych specjalistów, arystokracie przez lata nie udało się wyleczyć z niegodnej przyszłego króla przypadłości. Ostatnią deską ratunku dla Alberta wydaje się być lokalny logopeda Lionel Logue (Geoffrey Rush). Mimo niekonwencjonalnych metod leczenia i początkowych nieporozumień, bohaterowie stają się dla siebie bliskimi przyjaciółmi.
"Jeziorak"
"Jeziorak” to polski kryminał pełną gębą. Śmiało mógłby stawać w szranki z filmami braci Coen czy serialowymi hitami. Świetny i niedoceniany obraz w reżyserii Michała Otłowskiego, którego nie można przegapić. Historia opowiada o Izie Dereń, policjantce z prowincjonalnego miasteczka, prowadzącej śledztwo w sprawie śmierci młodej kobiety. Równocześnie trwają poszukiwania dwóch policjantów, zaginionych na służbie. Jeden z nich jest partnerem Izy i ojcem mających niebawem się narodzić bliźniąt. Film nie był w Polsce mocno promowany, przez co w kinach zrobił klapę, dzieląc tym samym los wielu doskonałych obrazów, o premierze których większośc widzów nie miała pojęcia. Wielka szkoda.