Trwa ładowanie...

Program TV na piątek: "Hotel Transylwania", "Człowiek demolka", "X-Men Apocalypse", "U Pana Boga za piecem" i "Angry Birds Film" [23-06-2017]

Dziś w TV "Człowiek demolka", czyli wielki hit lat 90. i ery VHS z niezapomnianymi rolami Sylvestra Stallone'a i Sandry Bullock. Poza tym mocne kino sensacyjne "Klaun", zarezerwowane dla widzów telewizji WP, przebojowa polska komedia "U Pana Boga za piecem" Jacka Bromskiego oraz kinowe hity "X-Men Apocalypse", "Hotel Transylwania" i "Angry Birds Film". Sprawdź, co jeszcze warto obejrzeć w piątek 23 czerwca.

Share
Program TV na piątek: "Hotel Transylwania", "Człowiek demolka", "X-Men Apocalypse", "U Pana Boga za piecem" i "Angry Birds Film" [23-06-2017]Źródło: Materiały prasowe
d3femua

Klasyka kina akcji w realiach science fiction z połowy lat 90. Sylvester Stallone wciela się w rolę Johna Spartana, policjanta niesłusznie skazanego za doprowadzenie do śmierci grupy zakładników. Za karę Spartan wraz z faktycznym sprawcą masakry (Wesley Snipes)
musi się poddać hibernacji. Nieoczekiwanie obaj mężczyźni budzą się w XXI wieku, w którym ludzkość zapomniała o przemocy i agresji.

Kultowa polska seria Jacka Bromskiego. Autokar pełen handlarzy zza Buga przekracza wschodnią granicę, by dostać się na przygraniczny bazar. Pasażerowie autobusu stają się po drodze celem napadu. Wśród nich jest młoda kobieta, Marusia, która jako jedyna decyduje się zawiadomić policję. Docierając do komisariatu w Królowym Moście szuka schronienia u lokalnego proboszcza. Ten umieszcza ją w domu młodego organisty, który od razu zakochuje się w pięknej Marusi. Krytyka przyjęła komedię Bromskiego życzliwie. Potwierdzeniem tych opinii były liczne wyróżnienia, w tym nagrody publiczności na festiwalach w Słupcy k. Konina (1999) i w Chicago (1998), Brązowe Grono na Lubuskim Lecie Filmowym w Łagowie (1998), Brązowy Granat na Festiwalu Filmów Komediowych w Lubomierzu (1999) oraz grad laurów na Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdańsku - Gdyni ("Złoty Klakier" oraz za dźwięk, drugoplanową rolę męską, scenariusz, reżyserię i inne).

d3femua

"Hotel Transylwania"

Świetna animacja nie tylko dla najmłodszych. W Hotelu Transylvania potwory mogą odpocząć z daleka od ciekawskich ludzkich oczu. Gospodarzami są hrabia Dracula oraz jego 118-letnia córka Mavis, zachowująca się dokładnie tak, jak inne nastolatki. Kiedy Mavis łamie świętą zasadę potworów polegającą na unikaniu kontaktów z ludźmi, wprowadza tym samym w ruch łańcuch wydarzeń, które zagrażają hotelowi i egzystencji jego na pierwszy rzut oka upiornych mieszkańców.

"X-Men Apocalypse"

Najnowsza odsłona przygód komiksowych superbohaterów Marvela. Tytułowy Apocalypse (świetnie ucharakteryzowany Oscar Isaac) to pierwszy i najpotężniejszy mutant z uniwersum X-Men, którego od zarania cywilizacji czczono niczym boga. Apocalypse przejął moce wielu innych mutantów, co czyni go nieśmiertelnym i niepokonanym. Gdy budzi się do życia po wielu tysiącach lat, postanawia podbić świat i gromadzi wokół siebie grupę potężnych mutantów, wśród których jest rozczarowany i pozbawiony złudzeń Magneto (Michael Fassbender)
. Wspólnie postanawiają oczyścić rodzaj ludzki i zaprowadzić nowy porządek na świecie, którym odtąd niepodzielnie władać będzie Apocalypse.

d3femua

Pełnometrażowa ekranizacja przygód bohaterów niezwykle popularnej gry na komórki, tablety itp. Film w reżyserii Fergala Reilly'ego i Claya Kaytisa to świetnie pomyślane i autentycznie zabawne widowisko. Momentami prezentowany humor nie jest najwyższych lotów, ale sposób przedstawienia bohaterów, liczne smaczki i niebanalna historia o odrzuceniu, gniewie i akceptacji jest czymś, czego ze świecą szukać w filmach konkurencji. Bardzo miłe zaskoczenie.

"Klaun"

Max Hecker (Sven Martinek)
przed laty pracuje jako tajny agent o pseudonimie Klaun. Wszystko się zmienia, gdy w jednej z akcji ginie jego ukochana. Mężczyzna porzuca służbę do czasu, gdy w ręce mordercy wpada siostra jego miłości. Max robi wszystko, żeby sytuacja się nie powtórzyła.

d3femua

"Infiltracja"

Thriller sensacyjny Martina Scorsese to jeden z najlepszych filmów w dorobku tego amerykańskiego reżysera. "Infiltracja” opowiada historię Billy’ego Costigana (Leonardo DiCaprio)
, który współpracując z bostońską policją, wkracza w szeregi organizacji przestępczej kierowanej przez Franka Costello (Jack Nicholson)
. Wszystko po to, by móc pomóc organom władzy schwytać tego mafijnego barona. Zadanie utrudnia młody i wysoko postawiony policjant Collin Sullivan, który od dawna współpracuje z gangiem Costello. "Infiltracja” to świetne, dynamiczne kino sensacyjne, naszpikowane aktorami z najwyższej półki. Doskonała reżyseria, równie dobry scenariusz i niezwykle ciekawa historia – to wszystko powinno skutecznie nakłonić niejednego niezdecydowanego kinomana do zapoznania się z tym filmem.

d3femua
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3femua
d3femua