Trwa ładowanie...

Program TV na sobotę: "Autopsja Jane Doe", "Pokot", "Goldeneye" [20-01-2018]

Dziś w TV "Autopsja Jane Doe", nazywana najlepszym dreszczowcem ostatnich lat i  "Pokot", rodzimy kandydat do Oscara, o którym w zeszłym roku mówiła cała Polska. Ponadto piękna Polka pojawi się u boku najsłynniejszego szpiega w "Goldeneye", a na kanale WP warto obejrzeć emocjonujący thriller "Klątwa Downers Grove". Sprawdź, czego jeszcze nie można przegapić 20 stycznia.

Program TV na sobotę: "Autopsja Jane Doe", "Pokot", "Goldeneye" [20-01-2018]Źródło: Materiały prasowe
d10q4xv
d10q4xv

Najlepszy dreszczowiec ostatnich lat, który fascynuje i trzyma w napięciu do ostatniej chwili. Miał być kolejny schematyczny horror, w którym ludzcy bohaterowie muszą się zmierzyć z demonicznie komputerowymi mocami nadprzyrodzonymi, a otrzymaliśmy inteligentną, klimatyczną, igrającą z percepcją widza opowieść o ojcu i synu, którzy są manipulowani przez coś, czego przeważnie nie widać. Akcja rozpoczyna się w momencie, gdy na odludziu znaleziono ciało pięknej dziewczyny. Wszystko wskazuje na to, że ofiara nie zmarła śmiercią naturalną. Dwaj patolodzy sądowi – ojciec i syn – muszą w ciągu jednej nocy ustalić przyczynę zgonu. Jak się wkrótce okaże, z pozoru rutynowe zadanie doprowadzi ich do serii zaskakujących zdarzeń.

Obejrzyj fragment filmu "Autopsja Jane Doe":

Piękna Polka u boku najsłynniejszego agenta w światowym hicie. „GoldenEye”, czyli kolejna część przygód Jamesa Bonda, oferuje to, co w filmach o 007 najlepsze – szarmanckiego bohatera, kaskaderskie popisy, wielką intrygę i oczywiście piękne kobiety. Tytułowe Złote Oko to zaawansowane technologicznie urządzenie, które pozwala na kierowanie wystrzelonymi w kosmos satelitami. Tak się składa, że GoldenEye zostaje skradzione, a świadkiem tego zdarzenia jest piękna Natalya (Izabella Scorupco). James Bond (Pierce Brosnan)
musi za wszelką cenę odzyskać maszynę – inaczej świat stoi u progu śmiertelnego niebezpieczeństwa. Oczywiście wykorzysta do tego swój spryt oraz osobisty urok.

d10q4xv

"Terminal"

Steven Spielberg, kręcąc "Terminal" sam nie mógł uwierzyć, że taka historia wydarzyła się naprawdę. Tom Hanks wciela się w Viktora Navorskiego, turystę z Europy Wschodniej, który przyjeżdża do Nowego Jorku w momencie, gdy w jego ojczyźnie dochodzi do zamachu stanu. Jego paszport traci ważność, a on zostaje zmuszony koczować w hali terminalu. Spielberg kupił tę historię od Mehrana Nasseri’ego, który mieszkał na lotnisku Charles’a De Gaulle’a w Paryżu. Jego dokumenty zostały skradzione, a on stał się uchodźcą. Mężczyzna ostatecznie spędził na lotnisku 18 lat. Reżyser zapłacił mu 250 tys. dolarów za prawa do jego historii.

Obejrzyj: styczeń pełen emocji z telewizją WP

"Klątwa Downers Grove"

Emocjonujący thriller z 2015 r. Chrissie (Bella Heathcote) jest w ostatniej klasie liceum. Dziewczyna mieszka w niewielkim miasteczku, nad którym ciąży klątwa. Każdego roku ginie jeden z absolwentów miejscowej szkoły. Nastolatka obawia się, że może być następną ofiarą.

d10q4xv

"Revolver"

Guy Ritchie ("Przekręt", "Sherlock Holmes") zaprosił przed kamerę takie gwiazdy jak Jason Statham i Ray Liotta, kręcą kolejne widowisko w kryminalnej estetyce. Akcja filmu rozgrywa się w gangsterskim półświatku Las Vegas. Jake Green to hazardzista mający więcej szczęścia niż rozumu. Pewnego razu zostaje zaproszony do prywatnej gry wraz ze swoimi braćmi, Billym i Joe. Green ma przegrać w pokera z przywódcą lokalnej mafii, któremu wszyscy się podkładają w obawie o konsekwencje urażenia jego dumy. Jake stawia jednak na swoim i nie tylko ogrywa go doszczętnie, ale jeszcze stroi sobie z niego żarty. Na pokerzystę zostaje wydany wyrok śmierci.

"Pokot"

Najbardziej zaskakujący polski film od lat. W 2017 r. było o nim głośno. Wszystko za sprawą postaci reżyserki, Agnieszki Holland i poruszanej przez nią tematyki. "Pokot" jest zanurzoną w literackiej wyobraźni Olgi Tokarczuk kryminalną utopią, która stawia trudne pytanie o kształt naszej wspólnoty. Dla głównej bohaterki, żyjącej na odludziu emerytowanej pani inżynier, myślistwo to działalność zbrodnicza porównywalna z Holocaustem. W "Pokocie", nagrodzonym w Berlinie za "otwieranie nowych perspektyw w sztuce filmowej", jest thriller, zagadka, humor, romans, świetna muzyka i aktorzy – pisał w recenzji Łukasz Knap.

d10q4xv
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d10q4xv