Trwa ładowanie...
d40j8aa
Aktualności

Program TV na sobotę: „Co ty wiesz o swoim dziadku?”, „Joy” i "Płynące wieżowce”

W sobotni wieczór w telewizji obejrzymy niegrzeczną komedię „Co ty wiesz o swoim dziadku?” z Robertem De Niro i Zackiem Efronem w rolach głównych, „Joy” z laureatką Oscara Jennifer Lawrence, zaś Telewizja WP wyemituje kolejny odcinek serialu „Orphan Black”. Warto również zmierzyć się z "Płynącymi wieżowcami", filmem Tomasza Wasilewskiego, który w 2013 roku zebrał doskonałe recenzje i był nagradzany na polskich i zagranicznych festiwalach (m.in. MFF w Karlowych Warach oraz Festiwal w Gdyni). Czy faktycznie jest tak kontrowersyjny, jak przedstawiało to Radio Maryja, gdy namawiało do bojkotu jego emisji w TVP? Sprawdź, co jeszcze warto obejrzeć w telewizji 21 stycznia?
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Kard z filmu "Płynące wieżowce"
Kard z filmu "Płynące wieżowce" (Materiały prasowe)
d40j8aa

Płynące wieżowce

Kontrowersyjny polski film, który wzbudził zachwyt zagranicznej widowni, a zarazem był bojkotowany przez środowisko Radia Maryja. „Płynące wieżowce” to historia Kuby, studenta AWF-u i jego dziewczyny Sylwii, którzy poznają na imprezie Michała. Nowy znajomy nie ukrywa swojej homoseksualnej orientacji. Między Michałem i Kubą dochodzi do zauroczenia, które zmusza chłopaka Sylwii do podjęcia trudnej decyzji i określenia samego siebie. W 2015 roku wybór takiego filmu do emisji w telewizji publicznej nie spodobała się części prawicowych komentatorów. Internetowe wydanie Radia Maryja zarzucało, że filmowcy nie oszczędzają widzowi odrażających scen pomiędzy dwoma mężczyznami, a rodziny pokazywane są jako nietolerancyjne. Z filmu wyłania się negatywny obraz zaborczych i nietolerancyjnych kobiet.

„Płynące wieżowce” - TVP Kultura 23:20

„Co ty wiesz o swoim dziadku?”

d40j8aa

Jeżeli lubicie niegrzeczne komedie w stylu „Kac Vegas”, nie możecie pominąć seansu „Co ty wiesz o swoim dziadku?”. Robert De Niro wciela się tutaj w tytułowego dziadka, emerytowanego generała i świeżo upieczonego wdowca, który postanawia uczynić ze swojego nudnego wnuka (Zac Efron) prawdziwego mężczyznę. Aby tego dokonać, postanawia zapoznać Jasona z jak największą ilością źle prowadzących się dziewczyn, którym nie oprze się żaden facet.

„Co ty wiesz o swoim dziadku?” - Canal+ 21:00

„Joy”

Joy Mangano (nagrodzona Oscarem Jennifer Lawrence) to matka ledwie wiążąca koniec z końcem, żyjąca w ekstremalnie dziwnych warunkach. Jej matka nie wychodzi z pokoju i całymi dniami ogląda telenowele, babcia jest obłożnie chora, zaś piwnicę ich domu zamieszkuje jej ojciec (rozwiedziony z matką Joy) i były mąż. Pewnego dnia kobieta wpada na genialny pomysł samowyżymającego się mopa. Po stworzeniu prototypu zamierza sprzedać swój wynalazek wielkim producentom. Przyszła milionerka nie zdaje sobie jednak sprawy, ile trudności i niebezpieczeństw będzie na nią czyhało po drodze.

d40j8aa

„Joy” - Canal+ Family HD 20:00

„Orphan Black”

W sobotę 21 stycznia na kanale WP zostanie wyemitowany kolejny odcinek serialu „Orphan Black”. Produkcja opowiada historię Sary (Tatiana Maslany), samotniej sieroty, która pewnego dnia zostaje świadkiem samobójstwa kobiety niezwykle podobnej do niej. Sarah postanawia podszyć się pod nią, przejąć jej tożsamość, konto bankowe, a nawet chłopaka. Kobieta nie zdaje sobie jednak sprawy, że została wciągnięta w śmiertelną grę.

d40j8aa

„Orphan Black” - Telewizja WP 21:00

ZOBACZ, CO MOŻESZ OBEJRZEĆ W TELEWIZJI WP

„Koneser”

Zapomniane arcydzieło i jeden z najlepszych filmów 2013 roku, jaki można obejrzeć w telewizji. „Koneser” to opowieść o samotnym mężczyźnie żyjącym w świecie dzieł sztuki, drogich płócien i ekskluzywnych aukcji. Virgil Oldman (Geoffrey Rush) wierzy, że nic nie zakłóci jego spokojnej i uporządkowanej egzystencji. Do czasu, gdy na horyzoncie pojawia się młoda kobieta, która prosi Oldmana o wycenę odziedziczonych przez nią dzieł sztuki.

d40j8aa

„Koneser” - alekino+ 22:15

„Troja”

Epicka opowieść o starożytnym konflikcie, pożądaniu i zdradzie. Film z udziałem Brada Pitta, Orlando Blooma i Seana Beana mimo trzynastu lat na karku pozostaje ekscytującym widowiskiem z jednymi z najbardziej spektakularnych pojedynków w historii kina – Hektora z Achillesem i Achillesa z Boagriusem. Potężnym wojownikiem granym przez profesjonalnego zapaśnika Nathana Jonesa, który po latach zagrał w Rictusa Erectusa w „Mad Max na drodze gniewu”

„Troja” - TCM 21:00

„Pułkownik Kwiatkowski”

Jedna z najbardziej lirycznych polskich komedii. Akcja filmu rozgrywa się w 1945 roku na zgliszczach dogorywającego konfliktu. Na ziemiach, przez które przetoczył się huragan działań wojennych, ludzie próbują żyć od nowa. Tytułowy bohater, lekarz wojskowy, zmaga się z nową rzeczywistością, wykorzystując spryt, poczucie humoru i zmysł obserwatorsko-imitatorski. Wkłada mundur oficerski i wciela się w postać wysokiego urzędnika UB. Rozpoczyna w ten sposób całą serię nieprawdopodobnych wydarzeń. A że jest człowiekiem prawym, wykorzystuje udaną mistyfikację, by wyciągać ludzi ze stalinowskich więzień. Chce też zaimponować i zdobyć serce ślicznej Krysi.

„Pułkownik Kwiatkowski” - TVP HD 23:40

Tu pobierzesz za darmo aplikację Program TV:

ZOBACZ, CO MOŻESZ OBEJRZEĆ W TELEWIZJI WP

d40j8aa

Podziel się opinią

Share

d40j8aa

d40j8aa