Program TV na sobotę: „Deadpool”, „Moje córki krowy”, „Merida Waleczna” i "Body/Ciało" [25‑03-2017]
W sobotni wieczór w telewizji obejrzymy kontrowersyjny film komiksowy „Deadpool”, wielokrotnie nagradzany polski komediodramat „Moje córki krowy”, a także kolejne odcinki serialu „Orphan Black” na antenie Telewizji WP. Warto również zwrócić uwagę na "Body/Ciało" Małgośki Szumowskiej - obraz, który w 2015 roku robił światową karierę. Sprawdź, co jeszcze warto obejrzeć 25 marca.
„Body/Ciało”
„Body/Ciało” to najlepszy film Małgorzaty Szumowskiej i najważniejszy polski film 2015 roku. Fakt ten potwierdza nie tylko Srebrny Niedźwiedź za reżyserię w Berlinie, ale przede wszystkim idealny mariaż tragedii z ironiczną komedią. "Body/Ciało" w zabawny - na zewnątrz i głęboki - w środku sposób prezentuje trzy odmienne postawy wobec ludzkiego ciała. Tego filmu przeoczyć nie można.
„Merida Waleczna”
Merida to księżniczka z górzystej Szkocji, która zamiast szydełkować i układać kwiaty, woli gnać na swoim rumaku i strzelać z łuku. Jako córka króla ma jednak pewne obowiązki, z którymi za nic nie może się pogodzić. Kiedy rodzice Meridy postanawiają wydać ją za mąż, dziewczyna zwraca się o pomoc do starej wiedźmy. Wtedy jeszcze nie wie, że ingerencja sił magicznych odwróci życie jej i jej bliskich do góry nogami...
„Deadpool”
Fani komiksowego antybohatera podchodzili z dystansem do pierwszej ekranizacji przygód Deadpoola, obawiając się, że scenariusz zostanie zbytnio ugrzeczniony, a tym samym twórcom nie uda się oddać ducha oryginału. Niepotrzebnie. „Deadpool” to niesamowita mieszanka brutalności i wyśmiewania wszelkich tematów tabu, której można się było spodziewać po Wadzie Wilsonie.
„Deadpool” - Canal+ 22:50
Zobacz szczegółowy opis filmu Deedpool 2
„Moje córki krowy”
Ten wyjątkowy film przedstawia historię dwóch sióstr, które muszą zmierzyć się ze śmiercią rodziców. Produkcja charakteryzuje się bardzo oryginalnym podejściem do trudnego tematu. Mimo wielkiego cierpienia bohaterów w filmie nie brakuje wątków humorystycznych. Dębska idealnie połączyła ze sobą elementy komediowe i dramatyczne, tworząc jedno z najoryginalniejszych dzieł rodzimej kinematografii w historii. W rolach głównych występują Agata Kulesza, Gabriela Muskała i Marian Dziędziel. Film już w pierwszym tygodniu wyświetlania zgromadził w kinach ponad 132 tysiące widzów. Tak wysoka frekwencja nie zdarza się często w przypadku polskich produkcji. Wkrótce „Moje córki krowy” pobiły ustanowiony przez siebie rekord. Po 10 dniach od premiery obraz obejrzano ponad 350 tysięcy razy.
„Orphan Black”
W sobotę 25 marca na kanale Telewizji WP zostanie wyemitowany kolejny odcinek serialu „Orphan Black”. Produkcja opowiada historię Sary (Tatiana Maslany), samotniej sieroty, która pewnego dnia zostaje świadkiem samobójstwa kobiety niezwykle podobnej do niej. Sarah postanawia podszyć się pod nią, przejąć jej tożsamość, konto bankowe, a nawet chłopaka. Kobieta nie zdaje sobie jednak sprawy, że została wciągnięta w śmiertelną grę.
„Millerowie”
Jennifer Aniston i Jason Sudeikis w niepoprawnej komedii o seksie, narkotykach i... poszukiwaniu rodzinnego ciepła. David (Sudeikis) to drobny dealer handlujący marihuaną, który pewnego dnia wpada w poważne tarapaty i musi się podjąć niebezpiecznego zadania. Aby spłacić dług, zgadza się przewieźć dla swego dostawcy spory ładunek narkotyków z Meksyku. W całym przedsięwzięciu pomaga mu pewna striptizerka (Aniston) i dwójka nowo poznanych nastolatków, z którymi David tworzy fikcyjną rodzinę Millerów wybierających się na nietypowe wakacje.
„Zodiak”
Obraz przedstawia opartą na prawdziwych wydarzeniach historię policyjnego śledztwa w sprawie tajemniczego seryjnego mordercy. W latach 70. w okolicach San Francisco dochodzi do kilku bestialskich zabójstw. Przyznaje się do nich bliżej nieokreślony mężczyzna, posługujący się pseudonimem Zodiak. Psychopata zdradza w listach, że z jego ręki zginęło łącznie 37 osób. Funkcjonariusze wspierani przez lokalnego reportera oraz zaangażowanego w sprawę rysownika starają się za wszelką cenę dorwać mordercę. Ten jednak prowadzi z nimi zawiłą i trudną do rozszyfrowania grę. W rolach głównych prawdziwa plejada gwiazd – Jake Gyllenhaal, Robert Downey Jr. oraz Mark Ruffalo.
„Slumdog. Milioner z ulicy”
Jeden z najgłośniejszych i najbardziej pozytywnych filmów ostatnich lat. Nagrodzony ośmioma Oscarami obraz w reżyserii Danny'ego Boyle'a przenosi widza do Bombaju, gdzie 18-letni Jamal jest o krok od zdobycia głównej nagrody w telewizyjnych „Milionerach”. Zanim jednak odpowie na finałowe pytanie, chłopak trafia do aresztu, gdzie opowiada policjantom o swoim życiu – pełnym przemocy, strachu, bólu, miłości i nadziei. I tłumaczy, w jaki sposób zwykły dzieciak wychowany przez ulicę zdołał wspiąć się na sam szczyt.