Trwa ładowanie...
d3hgolu

Program TV na sobotę: "Dom zły", "Statyści", "Kraina lodu" [16-12-2017]

Dziś w TV "Dom zły" - jeden z najmocniejszych polskich filmów XXI w. Niezwykłych doznań dostarczy nam trzecia część "Terminatora" i niesłusznie zapomniana komedia "Statyści", długo oklaskiwana na Festiwalu w Gdyni. Na kanale WP pojawi się brytyjski kryminał "Kochanek w szafie", zaś sobotnim hitem dla całej rodziny jest "Kraina Lodu" Disneya. Sprawdź, co jeszcze warto obejrzeć 16 grudnia.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Kadr z filmu "Dom zły" (2009)
Kadr z filmu "Dom zły" (2009) (Materiały prasowe)
d3hgolu

"Dom zły"

Świetnie przyjęty przez widzów i krytyków (nagrody w Gdyni, Warszawie, pozytywne recenzje w zagranicznych pismach i na festiwalach w Tokio czy Nowym Jorku) film Wojciecha Smarzowskiego, który po raz kolejny ukazał ciemną stronę człowieczeństwa w brutalnej historii o ludzkich rządzach i zatraceniu. "Dom zły" to mroczna opowieść jednego wieczoru, który dla Edwarda Środonia (Arkadiusz Jakubik) okaże się być wyjątkowo brzemienny w skutkach. Główny bohater dociera do małej wioski, w której ma zacząć pracę jako zootechnik. Trafia on przypadkiem do domu pewnego małżeństwa, gdzie to alkoholowej libacji dochodzi do przerażającej tragedii. Mocne dialogi, świetne aktorstwo i bardzo dobry scenariusz – wszystko to buduje niepowtarzalny klimat filmu, który na długo zostaje w pamięci widza.

"Dom zły" - Kino Polska 20:00

d3hgolu

"Kraina lodu"

Jeden z największych hitów Disneya ostatnich lat. "Kraina lodu" z 2013 r. zarobiła ponad 1,2 mld dol. i stała się prawdziwym fenomenem – nie tylko wśród dziewczęcej widowni. Poruszająca historia dwóch sióstr – Elzy i Anny, którym towarzyszy komiczny bałwan Olaf i dzielny Kristoff to piękne widowisko, nagrodzone dwoma Oscarami (pełnometrażowy film animowany i najlepsza piosenka). Pozycja obowiązkowa dla całej rodziny.

"Kraina lodu" - Polsat 20:05

#dziejesiewkulturze: Disney pozwany. Przebój z "Krainy lodu" jest plagiatem?

"Terminator 3: Bunt maszyn"

W trzeciej części kultowej serii science fiction rozgrywka toczyła się już nie tylko o życie Connora (Nick Stahl) ale również o istnienie całej cywilizacji, przed którą stoi widmo Dnia Sądu – nuklearnej wojny rozpętanej przez Skynet. W filmie, oprócz niezawodnego Arnolda Schwarzeneggera, pojawia się nowy model Terminatora. T-X - najbardziej doskonały i wyrafinowany z cyborgów kiedykolwiek stworzonych przez Skynet - tym razem ma postać niezwykle atrakcyjnej kobiety. A John Connor nie jest jedynym celem na jej "zabójczej liście".

d3hgolu

"Terminator 3: Bunt maszyn" - AXN 20:00

"Kochanek w szafie"

Londyński gangster Colin Diamond cierpi z powodu niewierności żony. Z pomocą przychodzą mu przyjaciele, którzy postanawiają porwać kochanka Liz i sami wymierzyć mu sprawiedliwość. Mszcząc się na rywalu, Colin chce także ukarać wiarołomną małżonkę i odzyskać utraconą pewność siebie.

"Kochanek w szafie" - WP 20:00

Oglądaj: Grudniowe hity w Telewizji WP

"Statyści"

Jeden z tych filmów, po których chcesz uśmiechnąć się do świata. Komediaobyczajowa Michała Kwiecińskiego było prawdziwym zaskoczeniem 2006 r. (Złoty Klakier na Festiwalu w Gdyni), niestety dziś mało kto pamięta o "Statystach". A szkoda, bo historia chińskiej ekipy filmowej, która chce nakręcić film na polskiej prowincji zawiera zabawne obserwacje na temat małomiasteczkowego życia. Celny, błyskotliwy humor, gwiazdorska obsada i pogodny klimat sprawiają, że "Statyści" to idealna propozycja na piątkowy seans.

d3hgolu

"Statyści" - Canal+ 03:55

"Dziewczyna, która igrała z ogniem"

Druga część kultowej trylogii kryminalnej "Millennium" Stiega Larssona z fenomenalną rolą Noomi Rapace. Sztokholmski dziennikarz Mikael Blomkvist odkrywa zabójstwo kolegi z redakcji i jego dziewczyny. Oboje zajmowali się sprawą przemytu kobiet wykorzystywanych w branży erotycznej. Głównym podejrzanym jest znana Blomkvistowi hakerka Lisbeth Salander (Noomi Rapace) - jej odciski palców znajdują się na broni, z której zamordowano parę. Mikael odkrywa, że Salander podąża tropem mrocznej przeszłości. Dziennikarz stara się rozwiązać tajemnicę zabójstw oraz przyjrzeć się aferze, którą badali zamordowani. Okazuje się, że jest w nią zamieszanych wielu wpływowych ludzi.

"Dziewczyna, która igrała z ogniem" - AleKino+ HD 22:55


ZOBACZ, CO MOŻESZ OBEJRZEĆ W TELEWIZJI WP

Nie masz telewizji? Nic nie szkodzi! Sprawdź, jak możesz obejrzeć ten film w naszej aplikacji WP Pilot.

d3hgolu

Podziel się opinią

Share

d3hgolu

d3hgolu