Trwa ładowanie...
d3isnyf

Samotny port - miłość

Najnowsze informacje
Oceń jako pierwszy:
d3isnyf

„Samotny port – miłość” (fin. Vuosaari) to fiński film dramatyczny z 2012 roku w reżyserii Aku Louhimies, który napisał scenariusz wraz z Mikko Kouki i Niina Repo. Muzykę skomponował Markus Koskinen, a za produkcję odpowiadają Pauli Pentti, David Lussier oraz Liisa Penttilä.

„Samotny port – miłość” to przejmująca opowieść o poszukiwaniu miłości, a zarazem wielowymiarowy portret współczesnego fińskiego społeczeństwa: dorosłych i dzieci, bogatych i biednych, Finów oraz „przyjezdnych”. Historie ludzi przedstawionych przez Aku Louhimiesa są szczere i tak prawdziwe, że każdy może się w nich odnaleźć.

Tytułowe Vuosaari to wielokulturowe wschodnie przedmieścia Helsinek, gdzie w pewien śnieżny zimowy tydzień krzyżują się drogi kilkorga bohaterów. Ćpunka Iiris i niebieski ptak Make kochają się i nienawidzą. 17-letnia Milla pragnie uciec od zwyczajnego życia i rozpocząć karierę modelki. Samotna matka Marika wręcza każdemu z bliskich wyraz swoich uczuć, jakby się z nimi żegnała. Pewien mąż szuka ciepła i zrozumienia u blondwłosej kochanki, bo nie znajduje ich u zimnej jak lód żony. Chłopczyk z rozbitej rodziny przelewa wszystkie uczucia na psa, którym się opiekuje...

Bohaterowie filmu to postaci słabe i zagubione, poszukujące za wszelką cenę akceptacji, niezależnie od ceny jaką trzeba za nią zapłacić. Wszystkich ich łączy ogromna potrzeba bycia kochanym, są niedoskonali, ale jednocześnie do działania popycha ich silne pragnienie miłości. Bohaterów każdego z epizodów nic ze sobą nie łączy, prócz mijania się na pokrytych śniegiem chodnikach między blokami, nic też nie wskazuje na to, aby mieli spotkać się w finale filmu.

W filmie w rolach głównych wystąpili: Jasper Pääkkönen jako Anders, Mikko Kouki – Pertti, Laura Birn – Iiris, Asli Bayram – Ele, Lenna Kuurmaa – Viivi, Antti Luusuaniemi – Tero, Amanda Pilke – Milla, Pekka Strang – Lauri, Matleena Kuusniemi – Sara, Alma Pöysti – Marika, Sean Pertwee – Robert.

Samotny port - miłość
Tytuł oryginalny

Vuosaari

Gatunek

dramat

Kraj produkcji

Finlandia

Rok produkcji

2012

Data światowej premiery

12.04.2013

Czas trwania

122 min.

Obsada

Podziel się opinią

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3isnyf
d3isnyf
d3isnyf