Trwa ładowanie...
arnold schwarzenegger

Schwarzenegger ogłosił "budżetowy stan wyjątkowy"

Share
Schwarzenegger ogłosił "budżetowy stan wyjątkowy"
d20ydyi

Gubernator Kalifornii Arnold Schwarzenegger ogłosił w piątek "budżetowy stan wyjątkowy" i przedstawił w parlamencie stanowym plan pierwszych posunięć mających na celu sprostanie deficytowi budżetu tego stanu w wysokości ok. 26 mld dolarów.

Ekonomiści obawiają się, że deficyt ten może się jeszcze zwiększyć.

Republikański gubernator podkreślił, że w wyjątkowo trudnej sytuacji finansowej stanu należy określić priorytetowe cele, na które w pierwszej kolejności kierowane będą środki publiczne. Zaliczył do nich system oświaty i bezpieczeństwo. Znacznemu ograniczeniu mają ulec wydatki na inne cele, w tym na utrzymanie więzień. Cięcia mają w szczególności dotyczyć kosztów opieki medycznej nad więźniami.

Ponadto zaproponował zmniejszenie o 5 proc. wynagrodzeń urzędników organów stanowych i zwiększenie w tej samej wysokości ich wpłat na fundusze emerytalne.

d20ydyi

Gubernator liczy też na pomoc Waszyngtonu, który - według jego obliczeń - winien jest Kalifornii ok. 6,9 mld dolarów. Ostrzegł, że jeśli Kalifornia nie otrzyma tych pieniędzy, będzie zmuszony dokonać dalszych cięć, w tym pomocy dla najuboższych rodzin, osieroconych dzieci i placówek opiekujących się chorymi psychicznie.

Schwarzenegger, dla którego obecny rok jest ostatnim w obecnej kadencji na tym stanowisku, zaapelował do parlamentarzystów o bezzwłoczne zajęcie się poprawą sytuacji finansowej stanu poprzez gruntowną reformę systemu podatkowego i sposobu konstruowania budżetu.

Kalifornia, zaliczająca się paradoksalnie do najbogatszych stanów amerykańskich i mająca największą liczbę ludności, boryka się już od wielu lat z chronicznym deficytem budżetowym. Sytuację pogorszyła znacznie trwająca wciąż recesja, a zwłaszcza kryzys na rynku nieruchomości.

Zobacz także:

d20ydyi

**[

SZOKUJĄCE ZAROBKI GWIAZD TVP ]( http://film.wp.pl/tyle-zarabiaja-w-tvp-6025284410012289g ) [

ONA URODZI DZIECKO BRATU! ]( http://film.wp.pl/tila-tequila-urodzi-dziecko-swojego-brata-6025284087915137g ) [

CO SIĘ STAŁO Z JEJ PIERSIAMI? ]( http://film.wp.pl/historia-znikajacych-piersi-sylwii-gliwy-6025284349604993g ) [

ANIA MUCHA: OD LOLITKI DO SEKSBOMBY! ]( http://aleseriale.pl/gid,5832,img,218340,fototemat.html ) **

d20ydyi

Podziel się opinią

Share
d20ydyi
d20ydyi