Trwa ładowanie...

Showmax usuwa reklamę wykorzystującą film o Żydach w kanałach

Platforma Showmax od wejścia na polski rynek w lutym zaskakuje kampaniami reklamowymi, ale tym razem chwyciła się brzytwy. W sieci krążyła reklama wykorzystująca ikoniczne zdjęcie z "W ciemności", filmu Agnieszki Holland o grupie Żydów ukrywających się w lwowskich kanałach. Hasło? "Nie szukaj po kanałach". Skojarzenie przełączania kanałów z wielomiesięczną tułaczką Żydów pod ziemią, jest tanim chwytem, który szarga pamięć Ocalonych. Po naszej interwencji platforma wycofała się z emisji reklamy.

Share
Showmax usuwa reklamę wykorzystującą film o Żydach w kanałachŹródło: kino świat
d3p8c1h

"W ciemności" opowiada o wojennych losach rodziny Chigerów oraz kilkunastoosobowej grupie Żydów ukrywających się czternaście miesięcy w lwowskich kanałach. Pomaga im drobny złodziejaszek Leopold Socha, grany przez Roberta Więckiewicza.

WP.PL
Źródło: WP.PL

Po naszej interwnecji stacja wydała oświadczenie:
Reklama Showmax z założenia łączy się z tematyką filmową, stąd liczne nawiązania do tytułów filmów i seriali, które można na tego rodzaju serwisie znaleźć. Tak też traktujemy odniesienia w jej treści do konkretnych scen czy dialogów. W tym konkretnym przypadku zbyt dosłownie nawiązano do plakatu. Mając na uwadze różne możliwe interpretacje, nie będziemy kontynuować emisji tej reklamy i usuniemy ją ze wszystkich źródeł.

d3p8c1h
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3p8c1h
d3p8c1h