Trwa ładowanie...

"Solid Gold": z głośnego filmu miała wypaść scena z Pawłem Adamowiczem

Film "Solid Gold" został wycofany z konkursu głównego 44.FPFF w Gdyni. TVP zarzuciła Jackowi Bromskiemu, że ocenzurował obraz i wyciął z niego istotne sceny. Spekuluje się, że jedną z nich jest scena z Pawłem Adamowiczem.

"Solid Gold": z głośnego filmu miała wypaść scena z Pawłem AdamowiczemŹródło: Materiały prasowe
dqw03vo
dqw03vo

"Faktowi" udało się ustalić, który fragment filmu został usunięty. Jak poinformowała na Twitterze dziennikarka Barbara Burdzy, ma chodzić o m.in. o scenę, w której Paweł Adamowicz i inni politycy Platformy ciągną samolot OLT (tanich linii lotniczych należących do Amber Gold) po płycie lotniska w Gdańsku.

Zobacz wideo: "Anatomia zła": Jacek Bromski o filmie

Reżyser potwierdził ustalenia w rozmowie z tabloidem.

- Przyznaję, że początkowo scena na lotnisku była w filmie, ale potem została usunięta, bo film był za długi - stwierdził Jacek Bromski.

We wtorek podczas 44. Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych media błyskawicznie obiegła sensacyjna wiadomość. Film "Solid Gold" Jacka Bromskiego został w ostatniej chwili wycofany z konkursu głównego festiwalu. Zaskoczenia nagłym obrotem spraw nie krył nawet sam reżyser.

dqw03vo

Niedługo później wszystkie związane z filmem strony zaczęły wydawać oświadczenia. "Akson Studio z powodów formalnych wynikających z umowy koprodukcyjnej z TVP S.A. wycofało film z Konkursu Głównego 44. Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni" – brzmiał komunikat stojącej za produkcją firmy Akson Studio.

TVP w odpowiedzi też wydało oświadczenie. Stacja ma w sprawie zgoła odmienne zdanie i zarzuciła Bromskiemu, że on sam zdecydował się ocenzurować własny film. "Jacek Bromski w wyniku politycznego nacisku i środowiskowej psychozy WYCIĄŁ kluczowe sceny nawiązujące do afery Amber Gold, wstawione już do filmu, który w końcu stycznia 2019 r. osobiście, z satysfakcją dostarczył i zaprezentował w Telewizji Polskiej" - czytamy w komunikacie.

dqw03vo
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dqw03vo