Trwa ładowanie...
śpiewający obrusik
28-01-2016 11:31

"Śpiewający obrusik": Zobacz jak powstawał film

Share
"Śpiewający obrusik": Zobacz jak powstawał filmŹródło: East news
d1l2d6i

Wyjątkowy, aktywny i bardzo utalentowany rok Wydziału Aktorskiego PWSFTviT w Łodzi postanowił, w ramach pracy dyplomowej, przedstawić film pełnometrażowy. Zobacz jak powstawał film *"Śpiewający obrusik".*

Reżyser filmu i jednocześnie rektor uczelni Mariusz Grzegorzek stworzył wraz z młodymi aktorami przejmujący i niejednoznaczny obraz filmowy, zrealizowany bez ulgowej taryfy artystycznej.

d1l2d6i

Zachęceni zarówno ZŁOTYM PAZUREM, główną nagrodą w konkursie Inne Spojrzenie na festiwalu filmowym w Gdyni, licznymi zaproszeniami na wydarzenia filmowe w kraju i za granicą (Japonia, Niemcy, Austria, Litwa, Portugalia, Czechy, Brazylia), a przede wszystkim pozytywnym odbiorem u widzów na dotychczasowych pokazach, chcielibyśmy pokazać młodych, utalentowanych ludzi w trudnym dla nich momencie startu w zawodowe życie , nie tylko na pokazach festiwalowych, ale również szerszej publiczności w kinach.

Film ma 92 minuty , producentem jest PWSFTv i T w Łodzi , oficjalnie dystrybutorem jest Studio INDEKS działające przy szkole. Termin premiery planujemy na 5 lutego 2016.

"Śpiewający Obrusik" to cztery niezależne nowele filmowe, , w których mieści się i czarno-biała opowieść o zagubieniu młodych ludzi, pozbawionych celu i radości życia, utopionych w maraźmie blokowej rzeczywistości , i neurotyczna podróż przez krainę emocjonalnego i fizycznego wyniszczenia spowodowanego ucieczką w narkotyki, i bolesna opowieść o młodym małżeństwie i ich córeczce, którzy mimo próby wzięcia odpowiedzialności za swoje życie z trudem wytrzymują presję rzeczywistości , jednak dramatyczny epizod przywraca im siłę; i wreszcie wyrafinowana , ale zanurzona równocześnie w popkulturze, wizyjna , poetycka adaptacja baśni greckiej. Tym , co nadaje filmowym historiom wspólną emocjonalną temperaturę, jest nadzieja na przebudzenie i wiara w miłość, która pozwala przetrwać najbardziej drastyczne życiowe epizody.Te cztery części spięte fragmentami dokumentalnymi z castingu oraz frenetycznym, surrealnym w kontekście całości tanecznym finałem, inspirowanym kinem bollywoodzkim, tworzą oryginalną wypowiedź
filmową.

d1l2d6i
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1l2d6i
d1l2d6i