Trwa ładowanie...

Spotkanie filmowcow z Polski i Ukrainy

Spotkanie filmowcow z Polski i UkrainyŹródło: Studio Munka-SFP
d4inq5a
d4inq5a

Na zakończonym niedawno 5. Międzynarodowym Festiwalu Filmowym w Odessie (OIFF), odbyło się spotkanie ukraińskich i polskich filmowców, zorganizowane przy współpracy z Warszawską Fundacją Filmową (WFF), a współfinansowane przez Polski Instytut Sztuki Filmowej.

Moderatorami byli Julia Sinkevych (OIFF) i Stefan Laudyn (WFF).

Wśród uczestników ze strony ukraińskiej znaleźli się Stanislav Prytula z Ukraińskiej Państwowej Agencji Filmowej, reżyserzy Volodymyr Tykhyy, Valentyn Vasyanovych, Dmitriy Tomashpolskiy i Alena Demyanenko, producenci Igor Savychenko z Directory Films, Dennis Ivanov z Arthouse Traffic, Oleg Scherbyna z Fresh Production, Volodymyr Filippov z Insightmedia P.C., dyrektor festiwalu Docudays.UA Gennadiy Kofman i Olha Reiter z Lwowskiego Centrum Filmowego.

Stronę polską reprezentowali m.in. dyrektor Instytutu Polskiego w Kijowie Jarosław Godun, Robert Baliński z PISF, producenci Dariusz Jabloński z Apple Film i Feliks Pastusiak z FilmIt!, Barbara Bilińska i Zbigniew Adamkiewicz z TVP oraz dyrektor Krakowskiego Festiwalu Filmowego Krzysztof Gierat.

Uczestnicy przedstawili siebie i swoje firmy oraz opowiedzieli o swoich projektach pod kątem współpracy ukraińsko-polskiej.

Kolejne spotkanie jest planowane w październiku, podczas 30. Warszawskiego Festiwalu Filmowego.

d4inq5a
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d4inq5a