Trwa ładowanie...
d2wtjdh

Stephen Moore nie żyje. Miał 81 lat

Stephen Moore był brytyjskim aktorem mającym na swoim koncie ponad 100 ról filmowych i telewizyjnych. Przez lata to on użyczał głosu Marvinowi z "Autostopem przez Galaktykę", który zainspirował Radiohead do nagrania piosenki "Paranoid Android".
Share
Stephen Moore i Marvin z "Autostopem przez Galaktykę"
Stephen Moore i Marvin z "Autostopem przez Galaktykę"Źródło: Materiały prasowe
d2wtjdh

"Zmarł nasz drogi przyjaciel, Stephen Moore. Świetny aktor, kochany człowiek i najbardziej oryginalny i ikoniczny głos androida Marvina z 'Autostopem przez Galaktykę'. Myślami jesteśmy z jego rodziną. Nasze wspomnienia o nim zawsze będą wywoływać uśmiech. Spoczywaj w pokoju, Stephen" – napisał na Twitterze Dirk Maggs, producent "Autostopem przez Galaktykę" z 1981 r.

Moore użyczał głos Marvinowi, paranoidalnemu androidowi od 1978 r. Wtedy zaczynał w audycji radiowej "Autostopem przez Galaktykę", później przyszedł serial telewizyjny, audiobooki itp.

d2wtjdh

Jego przygoda z filmem i telewizją zaczęła się dużo wcześniej, bo już w 1959 r. użyczał głosu w animacji "Sen nocy letniej". W latach 60. i 70. grywał głównie w serialach, później trafił do obsady "O jeden most za daleko", "Jak w zegarku", "W kręgu podejrzeń".

W ostatnich latach wystąpił w serialu "Doktor Who", filmie "Radio na fali", a w 2016 r. powrócił do roli Marvina w kolejnym słuchowisku "Autostopem przez Galaktykę". Był to jego ostatni projekt.

Obejrzyj zwiastun serialu "Wikingowie" (6. sezon):

d2wtjdh

Podziel się opinią

Share
d2wtjdh
d2wtjdh