Trwa ładowanie...

''Stronger'': Miranda Richardson w historii tragicznego maratonu

''Stronger'': Miranda Richardson w historii tragicznego maratonu
d3ot6qd
d3ot6qd

Miranda Richardson dołączyła do Jake'a Gyllenhaala w obsadzie filmu "Stronger", który opowie o zamachu podczas maratonu w Bostonie w roku 2013.

Głównym bohaterem opowieści będzie Jeff Bauman, który przeżył atak, ale stracił w jego wyniku obie nogi. Za podstawę scenariusza posłużyła książka, którą napisał razem z Bretem Witterem.

Do zamachu doszło 15 kwietnia 2013 roku. Dwie bomby wybuchły w odległości około 170 metrów od siebie - jedna na linii mety, druga nieopodal. Trzy osoby poniosły śmierć. Ponad 260 zostało rannych. Bauman trafił do szpitala. Dzień po operacji nie mógł mówić - na kartce papieru napisał, że widział zamachowca. W swojej książce opisał jednak nie tyle chwilę zamachu, co swoją walkę o odzyskanie sprawności fizycznej i zdobycie siły psychicznej.

Jeff Bauman znalazł się w okolicach mety maratonu, gdyż czekał tam na swoją dziewczynę, która brała udział w biegu.

W roli głównej wystąpi Jake Gyllenhaal. Tatiana Maslany zagra jego dziewczynę. Teraz do obsady dołączyli Miranda Richardson i Clancy Brown, który sportretuje ojca głównego bohatera.

Film wyreżyseruje David Gordon Green. Książkę na potrzeby ekranu przekształcił John Pollono. Zdjęcia ruszają jeszcze w tym tygodniu.

Ostatnio Richardson zagrała w filmie "iBoy".

d3ot6qd
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3ot6qd