Trwa ładowanie...
10-08-2006 17:41

Sylvester Stallone dogadał się z Rockym

Share
Sylvester Stallone dogadał się z Rockym
dxfxork

Aktor Sylvester Stallone zawarł ugodę z bokserem, który utrzymywał, że historia filmowej postaci Rocky’ego oparta jest na jego doświadczeniach. Bokser wagi ciężkiej Chuck Wepner domagał się od Stallone’a odszkodowania wysokości 15 mln dolarów. Sprawa ciągnęła się od 2003 r.

Wepner twierdził, że Stallone nie dotrzymał obietnicy zapłacenia mu za użytek jego historii i bezprawnie korzystał z jego nazwiska przy promocji filmu.

Stallone był na widowni podczas pojedynku Wepnera z Muhammadem Ali w 1975 r. w Ohio. Typowano wówczas 30:1 na zwycięstwo Alego w trzeciej rundzie. Wepner wytrwał 15 rund, a w dziewiątej nawet posłał mistrza na deski. Przegrał przez nokaut techniczny. Podobne zdarzenie pokazano w filmie.

dxfxork

Prawnikom aktora udało się podpisać z bokserem ugodę, ale nie podali jej szczegółów – donosi serwis BBC. Stallone dodał, że Wepner i tak zyskał, stając się sławny jako „prawdziwy Rocky”.

Dotychczasowe części filmów o Rockym przyniosły Stallone’owi duży rozgłos. Aktor grał w nich główną rolę. W grudniu odbędzie się premiera szóstej części filmu „Rocky Balboa”. Stallone jest reżyserem i scenarzystą filmu.

dxfxork
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dxfxork
dxfxork