Trwa ładowanie...
d4n81ch
Aktualności

Szkoła Wajdy rozdaje stypendia naukowe

Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Szkoła Wajdy rozdaje stypendia naukowe
d4n81ch

W bieżącym roku akademickim Szkoła Wajdy wraz z Telewizją Kino Polska ufundują po jednym stypendium naukowym dla uczestników kursów:scenopisarskiego (SCRIPT) oraz reżyserii fabularnej (STUDIO PRÓB), a wspólnie z Opus Film jedno stypendium na Program dla Kreatywnych Producentów.

Tylko do końca września, zgłaszając się na nabór na jeden z trzech wymienionych wyżej Programów można ubiegać się o darmowe stypendium na jeden z nich. W formularzu rekrutacyjnym wystarczy umieścić adnotację, o tym, że ubiegają się Państwo o stypendium naukowe ufundowane przez Szkołę Wajdy i Kino Polska oraz Opus Film, producenta takich filmów jak „Wymyk” czy „Ida”.

Będą to stypendia w całości pokrywające koszt uczestnictwa w danym Programie.

d4n81ch

Zapraszamy: reżyserów, scenarzystów i producentów; ale także osoby zajmujące się dotychczas kinem amatorskim i offowym, dziennikarzy, scenarzystów filmowych, ludzi pióra i aktorów, kierowników produkcji. – wszystkich tych, którzy chcą zrobić zdecydowany krok w stronę wymarzonej profesji.

Szukamy ludzi otwartych i kreatywnych, którzy potrafią uważnie obserwować rzeczywistość i nie boją się wyrażać własnego zdania. Wśród naszych wykładowców m.in. Andrzej Wajda, Wojciech Marczewski, Maciej Sobieszczański, Leszek Dawid oraz Paweł Pawlikowski.

O Programach
STUDIO PRÓB to roczny, intensywny program reżyserii na poziomie master class mający na celu przygotowanie do realizacji projektów filmów fabularnych zgłoszonych przez uczestników. Naszym zadaniem jest stworzenie jak najlepszych warunków do pracy nad zgłoszonymi przez uczestników projektami filmowymi. Program, w którym kładziemy nacisk na praktykę jest modyfikowany i dostosowany do potrzeb uczestników, co oznacza indywidualny tok studiów.

Uczestnicy programu SCRIPT, podczas kolejnych sesji odbywających się raz w miesiącu, będą rozwijali swoje pomysły na film, zaczynając od treatmentu a kończąc na gotowym scenariuszu.

d4n81ch

Program dla Producentów Kreatywnych
Ten roczny program o charakterze warsztatowym adresujemy do osób, które mają już pewne doświadczenie w branży filmowej, rozwijają własne firmy, pracują jako producenci wykonawczy lub kierownicy produkcji, ale również jako PRowcy i dystrybutorzy – chcący poszerzyć swoją wiedzę i nauczyć się świadomie pilotować proces realizacji projektu od developmentu po strategię festiwalową, pr-ową i marketingową.

Zgłoszenia do 30 września!
Honorowy patronat nad naborem w Szkole Wajdy objęło Studio Filmowe „Zebra”.

Formularz rekrutacyjny na program SCRIPT znajduje się tutaj.
Zapisy na Program STUDIO PRÓB można składać tutaj.
Formularz rekrutacyjny na Program dla Kreatywnych Producentów znajduje się tutaj.

d4n81ch

Podziel się opinią

Share
d4n81ch
d4n81ch