Trwa ładowanie...
d1hmzzr

Taka piękna katastrofa

Najnowsze informacje
Oceń jako pierwszy:
d1hmzzr

„Taka piękna katastrofa” (ang. It's a Disaster) to amerykańska komedia z 2012 roku. Todd Berger nie tylko jest autorem scenariusza i reżyserem, ale także zagrał w filmie. Jako członek komediowej trupy The Vacationeers zaprosił swoich kolegów po fachu do udziału w projekcie. Tym samym w obsadzie znaleźli się również Kevin M. Brennan, Jeff Grace i Blaise Miller. Muzykę skomponował Chris Martins. Światowa premiera filmu miała miejsce w 2012 roku podczas Festiwalu Filmowego w Los Angeles.

Tracy (Julia Stiles), trzydziestoletnia singielka z Los Angeles spotyka się co miesiąc z szóstką przyjaciół na tradycyjnym, niedzielnym „brunchu par“. Tym razem, zabiera ze sobą nowego chłopaka - Glena. Od opinii przyjaciół zależy, czy umówi się z nim na następną randkę.

Znajomi Tracy tworzą na pozór idealne, wieloletnie związki: gospodarze - Emma (Erinn Hayes) i Pete (Blaise Miller) uchodzą za perfekcyjne małżeństwo z przedmieścia. Nauczycielka chemii - Hedy (America Ferrera) i obsesyjny fan komiksów - Shane (Jeff Grace), tkwią w permanentnym narzeczeństwie od pięciu lat, nie mogąc się zdecydować na podjęcie decyzji o ślubie, a Lexi (Rachel Boston) i Buck (Kevin M. Brennan) to zwariowana para muzyków żyjąca w otwartym związku, nie stroniąca od używek, „skoków w bok“ i dobrej zabawy.

Zanim przyjaciele zasiądą do wspólnego stołu, sprawy między nimi zaczynają się komplikować, wzajemnie pretensje wiszą w powietrzu, a miłe w założeniu spotkanie przeradza się w regularną kłótnię. Emma i Pete wprawiają wszystkich w osłupienie, oznajmiając, że zamierzają się rozwieść. Atmosferę próbuje rozładować Lexi, co nie przynosi jednak spodziewanego efektu.

Na domiar złego, nagle przestają działać telefony, wysiada prąd, a pojawiający się jak spod ziemi sąsiad Hal przynosi bardzo niepokojące wieści. W obliczu nadciągającej katastrofy przyjaciele muszą zmierzyć się ze swoją niedojrzałością, niewiernością, ogarniającym ich szaleństwem i narastającym konfliktem.

Taka piękna katastrofa
Tytuł oryginalny

It's a Disaster

Gatunek

komedia

Kraj produkcji

USA

Rok produkcji

2012

Data światowej premiery

07.06.2013

Czas trwania

88 min.

Obsada

Podziel się opinią

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1hmzzr
d1hmzzr
d1hmzzr