Trwa ładowanie...

"Tarapaty" - nowy film dla dzieci. Zobacz plakat

Szajka złodziei, dociekliwe dzieciaki, pies i opuszczona kamienica – to musi oznaczać tarapaty. Zwłaszcza, gdy ktoś jest pewien, że nie wszystkie skarby zostały odnalezione.

Share
"Tarapaty" - nowy film dla dzieci. Zobacz plakatŹródło: Materiały prasowe
d1162o6

"Tarapaty" to film przygodowy, detektywistyczny, nawiązuje do najlepszych tradycji polskiego kina familijnego. Utrzymany w klimacie "retro", a więc atrakcyjny nie tylko dla dzieci, ale i ich rodziców.

Julkę, Olka i Pulpeta – głównych bohaterów "Tarapatów"- spotykają niecodzienne przygody! W filmie, obok debiutujących Hani Hryniewickiej i Kuby Janoty-Bzowskiego, zobaczymy również Piotra Głowackiego, Romę Gąsiorowską, Joannę Szczepkowską, Jadwigę Jankowską-Cieślak, Marię Maj i Krzysztofa Stroińskiego. „Tarapaty“ w kinach od 15 września. Dziś prezentujemy plakat.

Przyjaźń to wcale nie taka prosta sprawa i Julka dobrze o tym wie. Ma 12 lat, chodzi do szkoły z internatem i jeszcze nigdy nie miała prawdziwej przyjaciółki. Zaczynają się wakacje, a razem z nimi kłopoty. Julka zamiast do rodziców w Kanadzie, trafia do ciotki w Warszawie. W tej samej kamienicy mieszka Olek. Kiedy dzieciakom przypadkiem wpada w ręce plan prowadzący do skarbu, zaczyna się ekscytująca przygoda. Na drodze do rozwiązania zagadki staje złodziejska szajka, niania – nałogowa palaczka i podejrzany pożeracz cukierków. Nikt nie jest tym za kogo się podaje, a wyścig z czasem trwa. Żeby wyjść cało z tej historii, Julka musi pokonać nieufność i odważyć się na przyjaźń.

Materiały prasowe
Źródło: Materiały prasowe

Takiego filmu dla dzieci dawno nie było. Twórcy stawiają na "analogowość", powrót do zabaw i przygód w realnym świecie, a nie w wirtualnej rzeczywistości. "Tarapaty" inspirują do porzucenia telefonu, komputera, czy tabletu i zainteresowania się światem wokół nas. Bo kryje on niejedną tajemnicę i dostarcza niecodziennych przeżyć. Potrzeba tylko trochę dociekliwości, ciekawości, przekory oraz szczypty odwagi.

d1162o6

Nieodłącznym towarzyszem Olka jest pies Pulpet. W jego rolę wcieliła się... suczka Marlenka. Jej partner na planie, Kuba Janota-Bzowski, tak mówił o tej współpracy:

- To bardzo przyjazny, mały piesek, z którym grało się bardzo przyjemnie. Reaguje na wiele komend, takich jak: siad, leżeć, równaj, waruj, zostań. I bardzo lubi parówki. Nie można go nie lubić.

- Dzięki "Tarapatom" przekonałam się, że z przyjacielem jest w życiu łatwiej. Można nawet wspólnie walczyć ze złodziejską szajką – o swojej przygodzie w filmie mówiła Hania Hryniewicka, ekranowa Julka.

- Moja bohaterka jest tajemnicza, niekonwencjonalna. Od razu po przeczytaniu scenariusza miałam na nią pomysł.. – mówiła Roma Gąsiorowska. W filmie gra opiekunkę dziecka sąsiadów Olka. Jest nałogową palaczką – często spędza czas na schodach kamienicy, obserwując poczynania Julki i Olka.

Piotr Głowacki dodaje: - Bohater, którego gram jest mroczny i tajemniczy. Lubię takie postaci. A ta jest naprawdę tajemnicza – przez duże "T". To słowo najlepiej oddaje jej ekranowy charakter. Zabawne jest też móc szczerze powiedzieć: "Jeśli chcą się Państwo dowiedzieć, kogo gram, muszą Państwo zobaczyć film".

d1162o6
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1162o6
d1162o6