Trwa ładowanie...

"The Coldest Play": zdjęcia do superprodukcji na przełomie lutego i marca

16 mln zł w budżecie i William Hurt oraz Robert Więckiewicz w obsadzie. Nowa produkcja Piotra Woźniaka-Staraka i Krzysztofa Tereja zapowiada się obiecująco.
Share
"The Coldest Play": zdjęcia do superprodukcji na przełomie lutego i marca
Źródło: Getty Images / Agencja Gazeta
d2zsxtj

Jak podaje serwis Filmstart.pl, zdjęcia do produkcji ruszą w Warszawie na przełomie lutego i marca.

Tematem "The Coldest Play" jest radziecko-amerykański mecz szachowy w warszawskim Pałacu Kultury i Nauki w czasie kryzysu kubańskiego w 1962 r. Agenci CIA zmuszają Joshuę Mansky’ego – mającego problemy z alkoholem geniusza matematycznego, emerytowanego profesora Princeton, by wystąpił w szachowym pojedynku przeciwko sowieckiemu mistrzowi Gawryłowowi na międzynarodowym turnieju w warszawskim Pałacu Kultury i Nauki. Tak naprawdę turniej jest przykrywką do szpiegowskiej rozgrywki, która ma dać Amerykanom odpowiedź na temat tego, czy Rosjanie rzeczywiście umieścili na Kubie głowice nuklearne.

W obsadzie obok Williama Hurta i Roberta Więckiewicza zobaczymy takich aktorów jak: Aleksiej Sieriebriakow, Jewgienij Sidichin, Lotta Verbeek, Magdalena Boczarska, Wojciech Mecwaldowski i Cezary Kosiński.

d2zsxtj

Za kamerą stanie Łukasz Kośmicki, dla którego będzie to debiut fabularny. Reżyser wcześniej kręcił reklamówki i seriale “Druga szansa” i “Rodzinka.pl”. Był też współautorem scenariusza "Domu złego" Wojciecha Smarzowskiego.

"The Coldest Play" zapowiada się obiecująco, także ze względu na zaangażowanie uznanych za granicą artystów operatora Pawła Edelmena i scenografa Allana Starskiego.

Za produkcję odpowiadają Krzysztof Terej i Piotr Woźniak-Starak, którzy mają na koncie takie hity jak "Bogowie" i "Sztuka kochania".

Obejrzyj: Krzysztof Terej i Piotr Woźniak-Starak o nowym filmie o Michalinie Wisłockiej

d2zsxtj

Podziel się opinią

Share
d2zsxtj
d2zsxtj