Trwa ładowanie...
d5tvs6w

Wojciech Mecwaldowski

Najnowsze informacje
Oceń jako pierwszy:
d5tvs6w

Polski aktor filmowy, teatralny i telewizyjny, znany z występów w tak głośnych produkcjach ostatnich lat, jak „Lejdis”, „Testosteron”, czy „Kochaj i tańcz”. Wiesiek z „Trzeciego oficera”, szef Anny z „39 i pół” i Jerzy Biegacz z „Tancerzy”.

Jest rodowitym wrocławianinem, rocznik 1980. W 2004 roku ukończył PWST w rodzinnym mieście i od razu związał się z tamtejszym Teatrem Polskim, na scenie którego debiutował rok wcześniej w roli Tatara w „Azylu” wg Maksyma Gorkiego w reżyserii Krystiana Lupy.

Mimo młodego wieku i trwającej zaledwie kilka lat kariery, ma na swoim koncie wiele ról filmowych i telewizyjnych. Karierę rozpoczął od gościnnych występów w „Klanie” (2001) Na dużym ekranie zadebiutował w 2002 roku, pojawiając się w epizodzie w „Dniu świra” Marka Koterskiego.

Zanim jego kariera nabrała rozpędu w 2006 roku, zaliczył epizod w głośnych „Pręgach” Magdaleny Piekorz (2004), po raz pierwszy spotkał się z Dominikiem Matwiejczykiem na planie „Krótkiej histerii czasu” (2005) i dał szereg mniejszych i większych występów w serialach (m.in. „Pierwsza miłość” 2004 i „Tango z aniołem” 2005-2006).

* Rok 2006 to znaczące role w czterech produkcjach filmowych. Pojawił się jako mecenas Wiktor Danko w dramacie sądowym „Bezmiar sprawiedliwości” Wiesława Saniewskiego, dał komediowy występ w debiucie reżyserskim Andrzeja Seweryna „Kto nigdy nie żył...”, wystąpił u boku Agnieszki Dygant, jako barman seksoholik w komediodramacie „Sztuka masażu” Mariusza Gawrysia i ponownie spotkał się z Matwiejczykiem na planie „Rzeźni numer 1”, zgarniając nagrodę na Young Film Festival we Wrocławiu. To także jedna z wiodących ról w serialu „Apetyt na miłość”.*

W kolejnych latach aktor cieszył się coraz większym wzięciem. W 2007 roku wziął udział w wojenno-sensacyjnej produkcji telewizyjnej „Prawo miasta” Krzysztofa Langa, wystąpił w niezależnych filmach: „Aleja gówniarzy” Piotra Szczepańskiego i „Nie panikuj” Bodo Koxa, dał gościnny występ w sitcomie „Niania” i zagrał taksówkarza Jurka w filmie „Jak to jest być moją matką” Nory McGettigan, zrealizowanym w ramach projektu „30 minut”.

Przede wszystkim jednak pojawił się w filmowej wersji słynnego „Testosteronu” Andrzeja Saramonowicza i Tomasza Koneckiego, gdzie wcielił się w postać krytyka Yarka Depczaka.

Rok później ponownie spotkał się z twórcami, grając grafika Erwina, nieszczęśliwie zakochanego w bohaterce granej przez Annę Dereszowską w „Lejdis” (2008). Poza tym raz jeszcze zagrał u Matwiejczyka w „Związku na odległość”, wcielił się w postać Wieśka w serialu „Trzeci oficer” Macieja Dejczera i związał się na dłużej z komediowym serialem „39 i pół” z Tomaszem Karolakiem i Darią Widawską, gdzie zagrał rolę szefa głównej bohaterki.

Rok 2009 to szereg drugoplanowych kreacji na dużym ekranie: Ciasnego Wieśka w komedii „Ciacho” Patryka Vegi, z Martą Żmudą Trzebiatowską, Pawłem Małaszyńskim i Tomaszem Karolakiem, stomatologa Sławka, narzeczonego Hani w „Kochaj i tańcz” Bruce’a Parramore’a i korespondenta w „Mniejszym złu” Janusza Morgensterna. To także jedna z głównych ról w popularnym serialu „Tancerze”.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d5tvs6w
d5tvs6w
d5tvs6w
d5tvs6w

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje siętutaj