Trwa ładowanie...
dfr1z71

Wojciech Mecwaldowski

Najnowsze informacje
4.6
(397 głosów)
Oceń:
dfr1z71

Polski aktor filmowy, teatralny i telewizyjny, znany z występów w tak głośnych produkcjach ostatnich lat, jak „Lejdis”, „Testosteron”, czy „Kochaj i tańcz”. Wiesiek z „Trzeciego oficera”, szef Anny z „39 i pół” i Jerzy Biegacz z „Tancerzy”.

Jest rodowitym wrocławianinem, rocznik 1980. W 2004 roku ukończył PWST w rodzinnym mieście i od razu związał się z tamtejszym Teatrem Polskim, na scenie którego debiutował rok wcześniej w roli Tatara w „Azylu” wg Maksyma Gorkiego w reżyserii Krystiana Lupy.

Mimo młodego wieku i trwającej zaledwie kilka lat kariery, ma na swoim koncie wiele ról filmowych i telewizyjnych. Karierę rozpoczął od gościnnych występów w „Klanie” (2001) Na dużym ekranie zadebiutował w 2002 roku, pojawiając się w epizodzie w „Dniu świra” Marka Koterskiego.

Zanim jego kariera nabrała rozpędu w 2006 roku, zaliczył epizod w głośnych „Pręgach” Magdaleny Piekorz (2004), po raz pierwszy spotkał się z Dominikiem Matwiejczykiem na planie „Krótkiej histerii czasu” (2005) i dał szereg mniejszych i większych występów w serialach (m.in. „Pierwsza miłość” 2004 i „Tango z aniołem” 2005-2006).

* Rok 2006 to znaczące role w czterech produkcjach filmowych. Pojawił się jako mecenas Wiktor Danko w dramacie sądowym „Bezmiar sprawiedliwości” Wiesława Saniewskiego, dał komediowy występ w debiucie reżyserskim Andrzeja Seweryna „Kto nigdy nie żył...”, wystąpił u boku Agnieszki Dygant, jako barman seksoholik w komediodramacie „Sztuka masażu” Mariusza Gawrysia i ponownie spotkał się z Matwiejczykiem na planie „Rzeźni numer 1”, zgarniając nagrodę na Young Film Festival we Wrocławiu. To także jedna z wiodących ról w serialu „Apetyt na miłość”.*

W kolejnych latach aktor cieszył się coraz większym wzięciem. W 2007 roku wziął udział w wojenno-sensacyjnej produkcji telewizyjnej „Prawo miasta” Krzysztofa Langa, wystąpił w niezależnych filmach: „Aleja gówniarzy” Piotra Szczepańskiego i „Nie panikuj” Bodo Koxa, dał gościnny występ w sitcomie „Niania” i zagrał taksówkarza Jurka w filmie „Jak to jest być moją matką” Nory McGettigan, zrealizowanym w ramach projektu „30 minut”.

Przede wszystkim jednak pojawił się w filmowej wersji słynnego „Testosteronu” Andrzeja Saramonowicza i Tomasza Koneckiego, gdzie wcielił się w postać krytyka Yarka Depczaka.

Rok później ponownie spotkał się z twórcami, grając grafika Erwina, nieszczęśliwie zakochanego w bohaterce granej przez Annę Dereszowską w „Lejdis” (2008). Poza tym raz jeszcze zagrał u Matwiejczyka w „Związku na odległość”, wcielił się w postać Wieśka w serialu „Trzeci oficer” Macieja Dejczera i związał się na dłużej z komediowym serialem „39 i pół” z Tomaszem Karolakiem i Darią Widawską, gdzie zagrał rolę szefa głównej bohaterki.

Rok 2009 to szereg drugoplanowych kreacji na dużym ekranie: Ciasnego Wieśka w komedii „Ciacho” Patryka Vegi, z Martą Żmudą Trzebiatowską, Pawłem Małaszyńskim i Tomaszem Karolakiem, stomatologa Sławka, narzeczonego Hani w „Kochaj i tańcz” Bruce’a Parramore’a i korespondenta w „Mniejszym złu” Janusza Morgensterna. To także jedna z głównych ról w popularnym serialu „Tancerze”.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dfr1z71
dfr1z71
dfr1z71