Trwa ładowanie...
d3i0i4d

Twórca festiwalu Camerimage "Promotorem Polski"

Marek Żydowicz, dyrektor i twórca Międzynarodowego Festiwalu Filmowego Camerimage został wyróżniony tytułem "Promotor Polski" za dokonania na polu kultury, w szczególności stworzenia jednego z największych festiwali filmowych na świecie.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
historyk sztuki, promotor działań artystycznych, producent filmowy i reżyser
historyk sztuki, promotor działań artystycznych, producent filmowy i reżyser (Materiały prasowe)
d3i0i4d

Nagroda przyznawana jest przez Zarząd Fundacji Polskiego Godła Promocyjnego "Teraz Polska” osobom, których osiągnięcia na polu kulturalnym, naukowym lub biznesowym budują wizerunek polskiej marki narodowej.

Camerimage to międzynarodowy Festiwal Sztuki Autorów Zdjęć Filmowych. W zeszłym roku, w Bydgoszczy, odbyła się 25. gala festiwalu. Podczas Camerimage odbywają się spotkania z operatorami filmowymi, projekcje filmowe, a także warsztaty i seminaria prowadzone przez wybitnych operatorów i reżyserów. Od początku organizacją festiwalu zajmuje się Fundacja Tumult z siedzibą w Toruniu. Głównymi nagrodami festiwalu są Złota, Srebrna i Brązowa Żaba – przyznawane operatorom w konkursie filmów fabularnych.

Materiały prasowe

Wizerunek Polski budują nie tylko produkty, usługi i innowacje, ale także – a może przede wszystkim - ludzie. Stąd też, od 2017 roku, Fundacja "Teraz Polska” promuje osoby, które poprzez swoje dokonania i zaangażowanie przyczyniają się do propagowania oraz umacniania pozytywnego wizerunku naszego kraju.

d3i0i4d

Wśród dotychczasowych laureatów tego wyróżnienia znajdują się m. in.: prof. Marian Zembala - wybitny kardiochirurg i pionier polskiej transplantologii, Wojciech Kuśpik - prezes zarządu Grupy PTWP SA i inicjator Europejskiego Kongresu Gospodarczego, Krzysztof Pruszyński - twórca marki Blachy Pruszyński, Andrzej Szumowski - prezes Stowarzyszenia Polska Wódka.

*Wręczenie wyróżnienia Markowi Żydowiczowi odbyło się w poniedziałek, 12 marca w CKK Jordanki w Toruniu w ramach XXV edycji kongresu WELCONOMY FORUM. *

d3i0i4d

Podziel się opinią

Share

d3i0i4d

d3i0i4d