Trwa ładowanie...

Twórca festiwalu Camerimage "Promotorem Polski"

Marek Żydowicz, dyrektor i twórca Międzynarodowego Festiwalu Filmowego Camerimage został wyróżniony tytułem "Promotor Polski" za dokonania na polu kultury, w szczególności stworzenia jednego z największych festiwali filmowych na świecie.

Twórca festiwalu Camerimage "Promotorem Polski"Źródło: Materiały prasowe
d278jvt
d278jvt

Nagroda przyznawana jest przez Zarząd Fundacji Polskiego Godła Promocyjnego "Teraz Polska” osobom, których osiągnięcia na polu kulturalnym, naukowym lub biznesowym budują wizerunek polskiej marki narodowej.

Camerimage to międzynarodowy Festiwal Sztuki Autorów Zdjęć Filmowych. W zeszłym roku, w Bydgoszczy, odbyła się 25. gala festiwalu. Podczas Camerimage odbywają się spotkania z operatorami filmowymi, projekcje filmowe, a także warsztaty i seminaria prowadzone przez wybitnych operatorów i reżyserów. Od początku organizacją festiwalu zajmuje się Fundacja Tumult z siedzibą w Toruniu. Głównymi nagrodami festiwalu są Złota, Srebrna i Brązowa Żaba – przyznawane operatorom w konkursie filmów fabularnych.

Materiały prasowe
Źródło: Materiały prasowe

Wizerunek Polski budują nie tylko produkty, usługi i innowacje, ale także – a może przede wszystkim - ludzie. Stąd też, od 2017 roku, Fundacja "Teraz Polska” promuje osoby, które poprzez swoje dokonania i zaangażowanie przyczyniają się do propagowania oraz umacniania pozytywnego wizerunku naszego kraju.

d278jvt

Wśród dotychczasowych laureatów tego wyróżnienia znajdują się m. in.: prof. Marian Zembala - wybitny kardiochirurg i pionier polskiej transplantologii, Wojciech Kuśpik - prezes zarządu Grupy PTWP SA i inicjator Europejskiego Kongresu Gospodarczego, Krzysztof Pruszyński - twórca marki Blachy Pruszyński, Andrzej Szumowski - prezes Stowarzyszenia Polska Wódka.

d278jvt
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d278jvt