Trwa ładowanie...

''W głowie się nie mieści'': Pixar na Camerimage 2015

Share
''W głowie się nie mieści'': Pixar na Camerimage 2015Źródło: Pixar
dsi3ynn

W trakcie 23. edycji Camerimage organizatorzy wydarzenia będą gościć twórców filmu "W głowie się nie mieści". Obraz Pete'a Doctera, Ronaldo Del Carmena oraz studia Pixar to jeden z najbardziej docenionych filmów tego roku oraz najlepszy możliwy przykład piękna oraz nieskończonych możliwości animowanej formy.

W trakcie Międzynarodowego Festiwalu Sztuki Autorów Zdjęć Filmowych CAMERIMAGE toczy się wiele dyskusji o przeszłości, teraźniejszości i przyszłości kina. Już od wielu lat komputerowe animacje są uznawane za produkcje oferujące jedne z najlepszych i najbardziej ekscytujących filmowych doświadczeń, również w kontekście sztuki operatorskiej. Organizatorzy pragną docenić wizualne piękno i techniczną maestrię tych filmów, a także ogrom pracy wykonanej przy ich realizacji przez różnego rodzaju artystów.

dsi3ynn

Członkowie zespołu odpowiedzialnego za animowany hit W głowie się nie mieści opowiedzą o praktycznym zastosowaniu sztuki operatorskiej – i o tym, dlaczego jest taka ważna – przy tworzeniu filmów animowanych. Słuchacze dowiedzą się również, przed jakimi wyzwaniami stanęli filmowcy, zabierając widzów do wnętrza ludzkiego umysłu, i poznają konkretne przykłady z pracy nad filmem oraz przemyślenia ekipy na temat zastosowanych technik i technologii, w tym techniki motion capture, planowania struktury wizualnej i projektowania oświetlenia.

  1. Camerimage odbędzie się w Bydgoszczy w dniach od 14 do 21 listopada. Więcej na temat Bydgoszczy można znaleźć na tej stronie.
dsi3ynn
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dsi3ynn
dsi3ynn