Trwa ładowanie...

W Krakowie będą realizowane zdjęcia do filmu "Czerwony Kapitan"

Share
W Krakowie będą realizowane zdjęcia do filmu "Czerwony Kapitan"
Źródło: AKPA
d2jkbwh

W weekend w Krakowie będą realizowane zdjęcia do najnowszego filmu słowackiego reżysera Michala Kollara pod roboczym tytułem "Czerwony Kapitan" -poinformowała w czwartek PAP Karolina Grysiak z Krakowskiego Biura Festiwalowego. Główną rolę w tej produkcji gra Maciej Stuhr.

Scenariusz filmu został nagrodzony w tegorocznym VI Konkursie na Wspieranie Produkcji Filmowej w Małopolsce. Powstał na podstawie bestsellerowej powieści Dominika Dana "Czerwony Kapitan", która ukazała się także w Polsce.

Akcja filmu rozgrywa się w 1992 r. trzy lata po upadku muru berlińskiego, a pół roku przed rozpadem Czechosłowacji. W upalny letni dzień zostaje odkryty szkielet z gwoździem wbitym w czaszkę, a młody policjant Richard Krauz - w którego wcieli się Maciej Stuhr - za wszelką cenę stara się odkryć prawdę o znalezisku.

d2jkbwh

Śledztwo prowadzi go do byłych agentów tajnych służb i hierarchów kościoła katolickiego. Młody policjant odkrywa, iż wcale nie jest prosto stwierdzić po latach kto był prześladowcą, a kto ofiarą. Krauz pchany ambicją, stara się rozwiązać sprawę i znaleźć jednoznaczne odpowiedzi, a zamiast tego, doprowadza do tragedii - śmierci kolejnej ofiary reżimu.

"Zdjęcia będą kręcone w Krakowie na Starym Mieście i w Podgórzu, od soboty do wtorku" - powiedziała PAP Grysiak.

Wcześniej ekipa pracowała w czeskim Ołomuńcu. Tam na planie Maciejowi Stuhrowi partnerował Ladislav Chudik - aktor znany polskim telewidzom jako dr Karol Sova z serialu "Szpital na peryferiach".

Reżyser Michal Kollar podkreśla, że już po przeczytaniu pierwszego rozdziału książki Dominika Dana ogarnęło go szczególne uczucie - mieszanina pewności siebie i głębokiej pokory. "Pewność siebie w +powołaniu+, które poczułem do podjęcia próby rozszyfrowania głównej postaci na tle gwałtownych, ale pozornie bezkrwawych przemian społeczno - politycznych. Pokory zaś wobec świadomości, że ani na Słowacji ani w Czechach nie powstał dotąd fabularny film, zajmujący się człowiekiem w czasach tuż po przełomie" - mówił Kollar.

d2jkbwh

Zdjęcia w tej czesko - słowacko - polskiej produkcji realizuje Kacper Fertacz. Za scenariusz odpowiadają: Michal Kollar, Miro Sifra i Anna Fifkova. W filmie zagrają: Maciej Stuhr (Richard Krauz), Marian Geisberg (Eduard Burger), Oldýich Kaiser (Kapitan), Martin Finger (Canis) oraz M rio Kubec (Volak). Producentami filmu są: Fog'n'Desire, Viktor Taus, Mental Disorder 4, Agnieszka Kurzydło, Sokol Kollar, Michal Kollar.

d2jkbwh

Podziel się opinią

Share

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2jkbwh
d2jkbwh