Trwa ładowanie...
d1v3hla
d1v3hla

W pół drogi

Najnowsze informacje
3.0
(14 głosów)
Oceń:
d1v3hla
Share
Zdjęcie

„W pół drogi” (niem. Halt auf freier Strecke, tytuł międzynarodowy - Stopped on Track) to niemiecko-francuski dramat z 2011 roku. Obraz wyreżyserował Andreas Dresem, który jest jednym z najbardziej cenionych w Niemczech reżyserów, twórcą różnorodnych oraz wielokrotnie nagradzanych filmów, takich jak: „Nocne kształty”, „Grill Point”, „Lato w Berlinie”, „Wolke 9” i „Whiskey z wódką”. Muzykę skomponował Jens Quandt. Film zwyciężył w sekcji Un Certain Regard na festiwalu filmowym w Cannes 2011.

Frank ma wszystko, czego mu w życiu potrzeba: kochającą żonę, udane dzieci, ładny nowy dom i stałą, dobrze płatną pracę. Wydawałoby się, że nic nie jest w stanie zakłócić jego szczęścia. Ale pewnego dnia lekarze stwierdzają u niego guza mózgu. Okazuje się, że zostało mu tylko kilka miesięcy życia.

Czas ucieka, leczenie jest wyczerpujące, a choroba czyni olbrzymie spustoszenie nie tylko w organizmie Franka, ale także w jego relacjach rodzinnych. Jest tym, co trzyma domowników razem, a jednocześnie oddala ich od siebie. Świadkiem choroby Franka jest iPhone, przy pomocy którego mężczyzna prowadzi coś w rodzaju emocjonalnego dziennika i dokumentuje postępy choroby. Wzruszający dramat Andreasa Dresena jest zapisem powolnego odchodzenia i pożegnania ze światem i bliskimi.

Film nie miał scenariusza w klasycznym sensie. Dialogi były całkowicie improwizowane przez aktorów. Na etapie przygotowań do filmu Cooky Ziesche i reżyser przez kilka miesięcy prowadzili badania dotyczące ciężkich chorób.

W filmie „W pół drogi” w rolach głównych zagrali: Milan Peschel jako Frank, Steffi Kühnert – Simone, Bernhard Schütz – Stefan, Talisa Lilly Lemke – Lilly, Ursula Werner - Renate, matka Simone, Mika Seidel – Mika, Otto Mellies – Ernst, Inka Friedrich – Ina.

W pół drogi
Tytuł oryginalny

Halt auf freier Strecke

Gatunek

dramat

Kraj produkcji

Francja

Rok produkcji

2011

Data światowej premiery

31.08.2012

Czas trwania

110 min.

Obsada
d1v3hla

Podziel się opinią

Share
d1v3hla
d1v3hla
d1v3hla
d1v3hla