Trwa ładowanie...
d8fjeww

[wideo] Konferencja Hayek i Banderasa w Polsce

Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
[wideo] Konferencja Hayek i Banderasa w Polsce
(AFP)
d8fjeww

Piękni, zdolni i bogaci, czyli gwiazdy hollywoodzkiego formatu przyjechały do Polski! *Antonio Banderas i Salma Hayek jako jedne z nielicznych gwiazd na świecie odwiedziły nasz kraj, aby promować swój najnowszy film „Kot w butach 3D”.*

Cała Polska, albo z pewnością cały światek polskich kinomaniaków, od kilku dni żyli tylko tą informacją i wyczekiwali gwiazd ze zniecierpliwieniem. Jacy będą? Czy spodoba im się w Polsce? Czy Salma Hayek na żywo jest równie piękna jak w kinie, czy też okaże się, że jej uroda to tylko efekty specjalne zagranicznych PR-owców?

Tylko u nas przeczytacie i zobaczycie relację z wyjątkowej konferencji prasowej. Spotkaliśmy tam najpiękniejsze i najznakomitsze gwiazdy z Hollywood.

Od godziny 15:30 Złote Tarasy w Warszawie zamarły w oczekiwaniu na gwiazdy. Żeby umilić nam czas i ostudzić nerwy, dystrybutorzy puścili pierwsze 20 minut animacji „Kot w butach” z oryginalnym dubbingiem. Nikomu chyba nie trzeba tłumaczyć, komu podkłada głos legendarny Desperado. Jednak to właśnie Salma Hayek i jej bohaterka rodziły najwięcej pytań.

d8fjeww

Kotka Kitty, pod którą podkłada głos Salma jest zupełnie nową postacią. Nigdy nie pojawiała się wcześniej ani w towarzystwie naszego sympatycznego kociego bohatera, ani też nie znamy jej z filmów o Shreku. A kim będzie ta latynoska kocia piękność dla naszego Kota w butach? Po kilku wstępnych ujęciach zaprezentowanych na pokazie już widać, że będzie to równie przebiegły złodziejaszek, co główny bohater, a tym samym jego rywal i największa miłość życia.

Rozpoczęła się krótka projekcja i już po kilku minutach bezsprzecznie każdy widz na sali mógł stwierdzić, że efekty specjalne są na miarę technologii 3D i to w najlepszym wydaniu.
Pomiędzy spadających w naszą stronę mieczy, kapeluszy i innych kłaczków, mogliśmy ponownie spotkać Puszka-okruszka, którego parę lat wcześniej pokochaliśmy w przygodach Shreka. W pierwszych scenach „brzydka kicia” ukazuje się nam oczywiście jako kobieciarz, a raczej kociarz. Jednak w tym aspekcie bardziej chodzi o futerkowe damy, niż miauczących współlokatorów starszych panien.

Akcja filmu rozgrywa się przed wydarzeniami przedstawionymi w "Shreku 2", kiedy to po raz pierwszy poznaliśmy Puszka-okruszka. Koci mistrz fechtunku razem z dwoma kompanami próbuje ukraść legendarną gęś znoszącą złote jaja. Pierwsze 20 minut filmu minęły nam bardzo szybko. Każdy był ciekawy, co się wydarzy dalej, a komicznych sytuacji nie brakowało nawet w tak krótkim fragmencie.

Rozradowani i rozbawieni po tym parominutowym seansie byliśmy nareszcie gotowi na spotkanie z Antonio Banderasem i przepiękną Salmą Hayek. Konferencję miała poprowadzić Agata Konarska.

d8fjeww

Są, weszli na salę kinową przy burzy oklasków z naszej strony, a w zamian witali nas radośnie, rozsyłając pocałunki. Jeżeli ktokolwiek kiedykolwiek wątpił w naturalną urodę Hayek, to muszę ostatecznie potwierdzić, że na żywo aktorka wygląda jeszcze piękniej, niż to możliwe na dużym ekranie. W czarnej sukience, pięknie rozpuszczone czarne włosy i z uśmiechem na ustach Salma Hayek prezentowała się zjawiskowo. Antonio Banderas rozbawiał nas do łez swoim poczuciem humoru i nieustającą chęcią zwrócenia na siebie uwagę. Gwiazdy w trakcie rozmowy z publicznością żartowały sobie z siebie i wzajemnie się przekomarzały. Mamy wszakże do czynienia z gorącą latynoską krwią i to jeszcze w tak charakternym wydaniu. Nic dziwnego, że aktorzy prześcigali się w walce o aplauz od żądnej komicznych momentów publiczności.

CZYTAJ DALEJ >>>

ZOBACZ TAKŻE:

**[

Niedaleko pada jabłko od jabłoni ]( http://film.wp.pl/najseksowniejsze-matki-i-corki-duzego-ekranu-6025273914229377g )*
*
[

Dołącz do nas na Facebooku! ]( http://www.facebook.com/filmwppl )*
*
[

Emmanuelle - ikona erotyki po latach ]( http://film.wp.pl/pamietacie-czarna-emanuelle-zobaczcie-jak-sie-zmienila-6025274286928513g )*
*
[

Co się stało ze słodkimi bliźniaczkami? ]( http://teleshow.wp.pl/blizniaczki-olsen-skonczyly-25-lat-6026604625773185g )*
*
[

Prawdziwe nazwiska polskich gwiazd! Wstyd? ]( http://film.wp.pl/prawdziwe-nazwiska-polskich-gwiazd-6025274598372481g )*
*
[

Spis grzechów Kuby Wojewódzkiego ]( http://teleshow.wp.pl/spis-grzechow-kuby-wojewodzkiego-6021644374000769g )**
Wstydem byłoby nie wspomnieć o trzecim, w tym wypadku polskim gościu. Wojciech Malajkat, podkładający głos „Kotu w butach” w polskiej wersji językowej, zaszczycił swoją obecnością tą wyjątkową konferencję. Zagraniczne gwiazdy fantastycznie czuły się w Polsce. Bez żadnej zbędnej nonszalancji odpowiadał na pytania chętnie i z wielką radością. Z każdym z rozmówców utrzymywały kontakt wzrokowy, co było prawie, że spełnieniem marzeń dla niektórych, ponieważ wśród pytających wielkich fanów gwiazd nie brakowało. Banderas stale rozmawiał i żartował sobie z Wojciechem Malajkatem. Między innymi prosił polskiego aktora, żeby odegrał parę scenek z tej futrzanej animacji. Bardzo chciał posłuchać jak Kot w butach przemawia polską mową. Nasze tłumaczenie słów „I’m puss in boots” na „Jam puszek-okruszek” rozbawiło wszystkich do łez.

d8fjeww

Początkowo na konferencji prasowej z gwiazdami rozmawiała jedynie Agata Konarska. Było to o tyle uciążliwe, gdyż przez dłuższą chwilę nie dawała dojść nikomu innemu do głosu. Ten zmonopolizowany dialog z naszymi gośćmi w pewnym momencie tak poirytował zniecierpliwionych dziennikarzy, że Ci wręcz musieli przekrzyczeć swoimi pytaniami do gwiazd rozmowę konferansjerki.

No i nareszcie zaczęło się – pytania od publiczności. Każda osoba, która wstawała i zadawała pytanie wpierw witała gwiazdy i oznajmiała im swoją dozgonną miłość. Szczególnie dużo tego rodzaju dowodów polskiej miłości otrzymał Antonio Banderas. Aktorzy reagowali bardzo życzliwie i wręcz wylewnie odpowiadali na wszelkie, nawet najdrobniejsze pytania.

Po półgodzinnej rozmowie mogliśmy się dowiedzieć, jak to nieporównywalnie łatwo jest dubbingować film niż brać w nim aktywny udział. Dlatego więc animacja jest tak dużą przyjemnością dla aktorów. Mogą dubbingować z każdego dowolnego miejsca na ziemi, wystarczy studio i możliwość telekonferencji. O wiele krótszy czas produkcji dla użyczających swoich głosów, no i zero nieprzewidzianych wypadków, czy też kontuzji, które często zdarzają się na planach filmowych.

Dużo pytań dotyczyło też innego filmu z Antonio Banderasem i Salmą Hayek w roli głównej. Mowa oczywiście o kultowym dziś „Desperado” w reżyserii Roberta Rodriqueza. Publiczność była ciekawa, czy od czasów filmu, który uczynił z nich gwiazdy (a było to 16 lat temu), aktorzy wciąż się przyjaźnią i lubią siebie prywatnie. To było jedno z kolejnych pytań, które zagraniczni goście wykorzystali, aby trochę się z siebie ponabijać. Sympatię i chemię między nimi czuć na odległość. Salma nawet kilka razy przyjacielsko szturchnęła Banderasa, albo uderzyła go pięścią w ramię. On rozbawiony całą sytuacją nie przestawał się z niej nabijać.

d8fjeww

Piękna Hiszpanka chwilę też poopowiadała o swojej 4-letniej córce Valentine w kontekście promowanego filmu. Córeczka Salmy pierwszy raz miała okazję usłyszeć mamę jako kotkę przez przypadek w kinie, kiedy oglądały zwiastun „Kota w butach”. Z rozbawieniem aktorka wspominała ile czasu jej zajęło wytłumaczenie córce, co tam robił „głos mamusi”.

Konferencja dobiegła końca. Na zakończenie razem z aktorami mogliśmy jeszcze zobaczyć polski zwiastun do „Kota w butach 3D”, jednak potem z wielkim smutkiem musieliśmy się rozstać. Brawa nie ucichały jeszcze przez dłuższą chwilę. „Do następnego zobaczenia” -rozbrzmiewało w głowach fanów złudne marzenie.

_**Katarzyna Kasperska**_

ZOBACZ TAKŻE:

d8fjeww

**[

Niedaleko pada jabłko od jabłoni ]( http://film.wp.pl/najseksowniejsze-matki-i-corki-duzego-ekranu-6025273914229377g )*
*
[

Dołącz do nas na Facebooku! ]( http://www.facebook.com/filmwppl )*
*
[

Emmanuelle - ikona erotyki po latach ]( http://film.wp.pl/pamietacie-czarna-emanuelle-zobaczcie-jak-sie-zmienila-6025274286928513g )*
*
[

Co się stało ze słodkimi bliźniaczkami? ]( http://teleshow.wp.pl/blizniaczki-olsen-skonczyly-25-lat-6026604625773185g )*
*
[

Prawdziwe nazwiska polskich gwiazd! Wstyd? ]( http://film.wp.pl/prawdziwe-nazwiska-polskich-gwiazd-6025274598372481g )*
*
[

Spis grzechów Kuby Wojewódzkiego ]( http://teleshow.wp.pl/spis-grzechow-kuby-wojewodzkiego-6021644374000769g )**

d8fjeww

Podziel się opinią

Share
d8fjeww
d8fjeww