Trwa ładowanie...
jim carrey
05-12-2015 03:04

''Wielkie zimno'': Kolejna zagraniczna produkcja w Krakowie

Share
''Wielkie zimno'': Kolejna zagraniczna produkcja w KrakowieŹródło: mat. dystrybutora
d4eorj2

W styczniu w Krakowie ruszą zdjęcia do "Wielkiego zimna". To już kolejna międzynarodowa ekipa filmowa pracująca w Małopolsce na przestrzeni ostatnich tygodni.

Nie skończyły się jeszcze prace nad "True Crimes", thrillerem w reżyserii Alexandrosa Avranasa i z udziałem Jima Carreya, a już wiadomo, że Kraków stanie się tłem dla francuskiej czarnej komedii Gérarda Pautonniera.

W małym, opustoszałym miasteczku, w samym środku mroźnej zimy z braku klientów podupada zakład pogrzebowy Edmonda Zwecka. Przedsiębiorstwo ma już jedynie dwóch pracowników - Georgesa, który jest prawą ręką właściciela oraz Eddiego, młodego asystenta, który dopiero uczy się zawodu. Pewnego ranka niespodziewane wydarzenie przywraca Edmondowi nadzieję - do zakładu trafiają bowiem klienci z nieboszczykiem. Georges i Eddie dostają za zadanie poprowadzenie konwoju pogrzebowego i dostarczenie zmarłego na miejsce wiecznego spoczynku. Kiedy jednak karawan gubi drogę, a zlokalizowanie cmentarza okazuje się niemożliwe, podróż przeradza się w nieoczekiwany koszmar, który może wskrzesić nawet zmarłego.

Za podstawę "Wielkiego zimna" posłużyła książka "Edmond Ganglion i Syn" Joëla Egloffa. Autor napisał scenariusz razem z reżyserem filmu. W obsadzie znaleźli się: Jean-Pierre Bacri, znany z filmów Agnis Jaoui, Olivier Gourmet, odkryty dla kina przez braci Jean-Pierre 'a i Luca Dardenne'ów oraz Arthur Dupond, nadzieja francuskiego kina, nominowany do nagrody Cezara za odkrycie roku w filmie "Bus Palladium" (2011) Christophera Thompsona.

d4eorj2

Projekt "Wielkie zimno" znalazł się w Małopolsce między innymi dzięki działaniom Film Commission Poland. - Dzięki przygotowanej przez nas ofercie lokacyjnej udało się pozyskać zainteresowanie producentów Polską - mówi Anna E. Dziedzic z Film Commission Poland. - Małopolskie lokacje od razu zwróciły uwagę producentów, a niewątpliwie podtrzymało ją powołanie Międzynarodowego Funduszu Filmowego, do którego zwrócili się o dofinansowanie projektu.

"Wielkie zimno" jest koprodukcją francusko-belgijsko-polską. Zdjęcia w Krakowie z udziałem polskiej ekipy planowane są na styczeń 2016 roku.

Jesienią w Małopolsce pracowała również ekipa filmowej biografii Marcina Lutra (gra go Padraic Delaney, "Wiatr buszujący w jęczmieniu", "Dynastia Tudorów"). Dzieło powstaje na zlecenie PBS. Do 23 grudnia w Krakowie będą trwały zdjęcia do obrazu Marthy Coolidge - "Music, War and Love". Tu w obsadzie znaleźli się m.in. Adelaide Clemens ("Wielki Gatsby"), Connie Nielsen ("Gladiator"), Toby Sebastian ("Gra o tron") oraz Stellan Skarsgard ("Nimfomanka").

d4eorj2
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d4eorj2
d4eorj2