Trwa ładowanie...
d3k5p36
Aktualności

''Wszystko'': Ponad 100 tys. osób zobaczyło film w internecie!

Share
''Wszystko'': Ponad 100 tys. osób zobaczyło film w internecie!
d3k5p36

Czy pierwszy polski film finansowany przez internautów stanie się najchętniej oglądamy filmem w polskim internecie? *„Wszystko” w Waszych rękach!*

Piętnastominutowy film w reżyserii Artura Wyrzykowskiego powstał dzięki stronie www.wszystko.net, przez które młody twórca zbierał środki na realizację swojego debiutu. W ciągu kilku dni od pojawienia się filmu w internecie obejrzało go ponad 100 000 osób.

Właśnie zderzenia filmu z szeroką publicznością bałem się najbardziej. Na szczęście ogromna większość komentarzy jest pozytywna, ludzie dostrzegają w tym filmie swoją historię. Bardzo się cieszę, że tak szybko osiągnęliśmy tak wysoki wynik. Wcześniej na to nie liczyłem, ale teraz mam nadzieję, że w ciągu kilku tygodni uda nam się dobić do miliona. - mówi reżyser, scenarzysta i producent „Wszystkiego”, Artur Wyrzykowski

d3k5p36

Główne role w tej krótkometrażowej komedii grają Mateusz Banasiuk, Marta Żmuda Trzebiatowska, Antoni Pawlicki i Michał Koterski. „Wszystko” to nieromantyczna komedia o romantycznej miłości - szczerej, naiwnej, pretensjonalnej i nieporadnej. Bohater ma 17 lat i całe dnie spędza na cierpieniu i myśleniu o Monice - sąsiadce z podwórka i kobiecie życia. Niestety, Monika ma chłopaka i bohater będzie musiał bardzo się postarać, zanim ona zobaczy w nim kogoś więcej, niż chłopaka na jedną noc.

Od początku marzeniem twórców była realizacja filmu na taśmie filmowej i dystrybucja kinowa. Dzięki wsparciu 688 osób, którzy przekazali na ten cel prawie 30 000 złotych udało się zrealizować to marzenie. „Wszystko” miało swoją premierę w kinach 8 kwietnia 2011 roku, jako pierwszy krótkometrażowy film po wielu latach trafił do regularnej dystrybucji kinowej. Dzięki firmie Spectator był pokazywany w kinach w całym kraju przed filmem „Miss Kicki”.

Film i making of z planu zdjęciowego można zobaczyć na stronie www.ChceZobaczycWszystko.net Dostępna jest również płyta DVD, na której oprócz filmu twórcy zgromadzili aż pięć godzin materiałów dodatkowych dokumentujących cały proces zbierania pieniędzy i tworzenia filmu. Wszystkie osoby, które wsparły projekt finansowo, dostali płyty za darmo, pozostali mogą je nabyć przez stronę www.wszystko.net.

d3k5p36

Podziel się opinią

Share
d3k5p36
d3k5p36