Trwa ładowanie...
d3ol9qb
Aktualności

Wyjątkowe wydarzenie. Cybylski w Sopcie. Co? Gdzie? Kiedy?

W ramach cyklicznego, wyjątkowego wydarzenia „Cybulski w Hotelu Sopot”, Festiwal Visa Kino Letnie Sopot–Zakopane 2017 oraz Hotel Sopot zapraszają dzisiaj na projekcję filmu „Pociąg” w reż. Jerzego Kawalerowicza.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Wyjątkowe wydarzenie. Cybylski w Sopcie. Co? Gdzie? Kiedy?
(East News)
d3ol9qb

Zbigniew Cybulski gości w Hotelu Sopot w każdy wtorek wakacji w ramach 10. jubileuszowej edycji festiwalu Visa Kino Letnie Sopot – Zakopane 2017. Cykl filmowy dedykowany twórczości Zbigniewa Cybulskiego To specjalna atrakcja tegorocznego festiwalu, organizowana wspólnie z Hotelem Sopot.

Z okazji 90.lecia urodzin oraz 50.lecia tragicznej śmierci Zbyszka Cybulskiego, organizatorzy festiwalu, Visa Kino Letnie wspólnie z Hotelem Sopot, postanowili oddać hołd "polskiemu Jamesowi Deanowi", który jak mówił, najlepsze swoje lata spędził w Sopocie. To właśnie na Wybrzeżu założył wraz z Bogumiłem Kobielą, Jackiem Fedorowiczem i innymi, słynny studencki teatr BIM-BOM.
W Sopocie spotykał się z najlepszymi reżyserami polskiej kinematografii: Jerzym Kawalerowiczem, Januszem Morgensternem, Andrzejem Wajdą czy Tadeuszem Konwickim. W Trójmieście powstały filmy „Niewinni Czarodzieje” i „Do widzenia do jutra”, które będą prezentowane w ramach cyklu, odbywającego się we wszystkie wtorki wakacji, w magicznym ogrodzie Hotelu Sopot.

Wszystkie filmy są wyświetlane w unikatowej wersji, po rekonstrukcji cyfrowej, z angielskimi napisami. Na projekcje zapraszamy również gości i turystów z zagranicy.

d3ol9qb

W ramach cyklu „Cybulski w Hotelu Sopot” swoją obecność potwierdzili wyjątkowi goście, m.in. Jacek Fedorowicz, Małgorzata Potocka czy Filip Bajon, którzy będą wspominać Zbyszka Cybulskiego.

„CYBULSKI W HOTELU SOPOT” to projekcje w każdy wtorek lipca i sierpnia. Wstęp wolny.

  • lipiec, godz. 22:00;
  • sierpień, godz. 21:30

LISTA FILMÓW:

d3ol9qb

Podziel się opinią

Share

d3ol9qb

d3ol9qb