Trwa ładowanie...

"Zenek". Zenek Martyniuk żył wśród romskiej społeczności? Nowe fakty z filmu

Premiera filmu biograficznego "Zenek" odbędzie się już 14 lutego. W produkcji zostały ujawnione nieznane dotąd fakty z życia Zenona Martyniuka.

"Zenek". Zenek Martyniuk żył wśród romskiej społeczności? Nowe fakty z filmuŹródło: ONS.pl
d1pq4v2

Z nadchodzącej produkcji Telewizji Polskiej "Zenek" dowiemy się kilku ciekawych rzeczy dotyczących jednej z największych gwiazd disco polo. Zenek Martyniuk na początku swojej przygody z muzyką nawiązał przyjaźń z młodym Romem, Kazimierzem Wysockim. Dzięki niemu nauczył się śpiewać w języku romskim, a także poznał pewne zwyczaje tej grupy etnicznej.

ZOBACZ TAKŻE: Marcin Miller o filmie "Zenek": "Jeśli ludzie skupiają się na Zenku, to i tak skupiają się na muzyce disco polo"

W "Zenku" dowiadujemy się również, że Martyniukowi nadano nawet pseudonim "Biały Cygan". Romskie wątki w życiu wokalisty pojawiają się zresztą w filmie kilkukrotnie. Jednym z nich jest poznanie Cyganki o imieniu Sylwia, która początkowo kocha się w Zenku.

- Nie było takiej konkretnej postaci jak Sylwia. Ona jest pewnie zbiorem inspiracji różnymi osobami - opowiada PAP Life odtwórczyni roli Sylwii, Magdalena Berus.

- To mnie szalenie zainteresowało, że ktoś chciał mnie obsadzić w roli Cyganki, zupełnie nie po warunkach. To mój pierwszy, tak można powiedzieć, kostiumowy film, pierwszy z tak poważną charakteryzacją - dodaje aktorka.

d1pq4v2
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1pq4v2