Trwa ładowanie...
d23ygx6

Zginął Oscar Michaela Jacksona za ''Przeminęło z wiatrem''

Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Zginął Oscar Michaela Jacksona za ''Przeminęło z wiatrem''
d23ygx6

Michael Jackson miał w swojej kolekcji wiele cennych przedmiotów. Jednym z nich była statuetka Oscara za film "Przeminęło z wiatrem", która zaginęła w niewyjaśnionych okolicznościach.

Gwiazdor zapłacił niebagatelną kwotę za nagrodę z 1940 roku (wyróżnienie przyznano nim wprowadzono zakaz sprzedaży statuetek). Na aukcji Sotheby wokalista wydał 1,5 miliona dolarów (jej wartość szacowano na 300 tysięcy), niestety nie wiadomo, gdzie ona obecnie się znajduje. Spadkobiercy Amerykanina nie wiedzą, co się stało z Oscarem, choć zakładają, że znajduje się albo na ranchu Neverland, albo w posiadłości w Los Angeles lub w jednym w wielu magazynów, gdzie Michael Jackson przechowywał różne przedmioty.

(fot. AFP)

d23ygx6

- Chcemy mieć tego Oscara, bo należy do dzieci Michaela - powiedział prawnik, Howard Weitzman. - Mam nadzieję, że pewnego dnia się znajdzie.

Nagrodę otrzymał David O. Selznick za produkcję dzieła z Clarkiem Gable'em i Vivien Leigh w rolach głównych. Film z 1939 roku był nominowany w trzynastu kategoriach i wygrał w dziewięciu z nich.

Michael Jackson zmarł 25 czerwca 2009 roku po zatruciu propofolem. Jego ostatnia regularna płyta to "Invincible" z października 2001 roku.

d23ygx6

Podziel się opinią

Share
d23ygx6
d23ygx6