Trwa ładowanie...
d4d8img
Aktualności

Zjawiskowe ''Lekcje harmonii'' w kinach od 2 maja

Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Zjawiskowe ''Lekcje harmonii'' w kinach od 2 maja
(Aurora Films)
d4d8img

Zjawiskowy, nagrodzony Srebrnym Niedźwiedziem debiut kazachskiego reżysera - Emira Baigazina pojawi się w polskich kinach od piątku.

"Lekcje harmonii" zostały znakomicie przyjęte przez publiczność i krytykę w konkursie Międzynarodowego Festiwalu Filmowego w Berlinie w 2013 r., gdzie zdobyły Srebrnego Niedźwiedzia za wybitny wkład artystyczny w kategoriach zdjęć, montażu, muzyki, kostiumów oraz scenografii. Film zyskał również uznanie i nagrody na festiwalu w Warszawie oraz Tribeca Film Festival w Nowym Jorku.

Bohaterem filmu jest 13-letni Aslan, który w trakcie badania lekarskiego zostaje upokorzony przed swoimi kolegami. Incydent uruchamia ukryte zaburzenie osobowości. Gnębiony poczuciem niższości ma obsesję czystości i dążenia do perfekcji, a także kontrolowania wszystkiego wokół. Powoduje to coraz trudniejsze sytuacje, jako że chłopiec mieszka z babcią w kazachskiej wiosce. Jednym z jego prześladowców jest Bolat, wymuszający haracz od młodszych dzieci.

d4d8img

Zwiastun filmu:

Reżyser rysuje obraz zderzenia jednostki i mechanizmów marginalizacji i przemocy, opowiadając historię chłopca, który ma odwagę stawić im opór, choć może to doprowadzić do jego zguby.

d4d8img

Podziel się opinią

Share

d4d8img

d4d8img