Trwa ładowanie...
yola czaderska-hayek
28-01-2015 13:40

Złote Globy 2016: ogłoszono datę gali

Share
Złote Globy 2016: ogłoszono datę galiŹródło: AFP
d2e58rb

The Hollywood Foreign Press Association ustaliło już datę 73. uroczystości wręczenia Złotych Globów – ceremonia odbędzie się w niedzielę, 10 stycznia 2016 roku. Show, którego producentem jest Dick Clark Productions we współpracy z organizacją Hollywood Foreign Press Association, to jedno z niewielu wydarzeń kulturalnych, gdzie przyznaje się wyróżnienia zarówno produkcjom kinowym, jak i telewizyjnym.

- Z niecierpliwością wyglądamy kolejnego rozdania Złotych Globów; nadchodzący rok, tak jak i ubiegły, zapowiada się wyjątkowo zarówno w kinie, jak i telewizji – mówił Theo Kingma, prezes HFPA.

W Hollywood Foreign Press Association, organizacji przyznającej Złote Globy, zasiada, jako pierwsza w historii Polka, Yola Czaderska-Hayek. Hayek, nazywana przez media „naszym człowiekiem w Hollywood”, jest autorką wielu książek i artykułów poświęconych filmom, przeprowadzała wywiady z największymi gwiazdami z wielkiego ekranu. Zajmuje się również promowaniem polskiej kultury w Stanach Zjednoczonych, a za swoje osiągnięcia w 2008 roku została odznaczona Srebrnym Medalem Zasłużony Kulturze Gloria Artis; rok później otrzymała Krzyż Oficerski Orderu Zasługi Rzeczypospolitej Polskiej za szczególny wkład w promowanie polskiego kina w Stanach Zjednoczonych.

Yola Czaderska-Hayek

d2e58rb
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2e58rb
d2e58rb