Trwa ładowanie...
d3nqy9m
Aktualności

Znamy skład Zespołu Selekcyjnego Festiwalu Filmowego w Gdyni

Share
Znamy skład Zespołu Selekcyjnego Festiwalu Filmowego w Gdyni
Źródło: K. Mystkowski/KFP
d3nqy9m

Rada Programowa 39. Festiwalu Filmowego w Gdyni podjęła decyzję o powołaniu Zespołu Selekcyjnego 39. FFG. Wybór ten został potwierdzony przez Komitet Organizacyjny na posiedzeniu w dniu 12 czerwca 2014 roku.

W składzie Zespołu znaleźli się: Andrzej Jakimowski, Katarzyna Klimkiewicz, Ryszard Lenczewski, Juliusz Machulski i Janusz Zaorski.

Zespół wyłoniony został przez członków Rady Programowej drogą głosowania.

d3nqy9m

Zadania Zespołu zostały ujęte w paragrafie 6. regulaminu Festiwalu. Według jego brzmienia, „dyrektor artystyczny w porozumieniu z Zespołem Selekcyjnym proponuje listę filmów do Konkursu Głównego i do Konkursu Młodego Kina, a także skład obydwu jury: Konkursu Głównego i Konkursu Młodego Kina”. Wszystkie decyzje dyrektora i Zespołu Selekcyjnego są następnie zatwierdzane przez Komitet Organizacyjny.

- Wiadomość o składzie Zespołu Selekcyjnego przyjąłem z prawdziwą radością – mówi Michał Oleszczyk. - Trudno by było wymarzyć sobie, jako dyrektorowi artystycznemu, grono ludzi bardziej różnorodnych pod względem upodobań, gustów, a nawet przynależności pokoleniowej. Myślę, że rozmowa w tym gronie będzie przyjemnością, a wszelkie różnice opinii, jakie powstaną między nami, przełożą się na bogactwo konkursowej oferty Festiwalu Filmowego w Gdyni.

39. Festiwal Filmowy w Gdyni odbędzie się w dniach 15-20 września 2014 roku. Organizatorami imprezy są: Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Polski Instytut Sztuki Filmowej, Stowarzyszenie Filmowców Polskich, Samorząd Województwa Pomorskiego, Miasto Gdynia. Współorganizatorami są Telewizja Polska S.A. i HBO Polska.

d3nqy9m

Podziel się opinią

Share
d3nqy9m
d3nqy9m